10 от Гърция изтръгнаха точка от Япония

Публикувано в: Избрано, Мондиал 2014, Футбол Свят
02:58, 20 юни 2014, Автор: , Преглеждания:65

Гърция взе точка от Япония

Отборите на Япония и Гърция завършиха наравно 0-0 в среща от група Ц на Мондиал 2014, играна на „Арена дас Дунас“. По този начин и двата тима запазиха шансове за класиране в следващата фаза, но търсейки задължително победа в последните си мачове.

Първотп полувреме мина скучно и нито един от двата тима не стигна до чисти положения. Най-интересното беше червеният картон на Константинос Кацуранис, който извърши две изключително груби нарушения, които му издействаха два бързи жълти картона. В 27-ата минута той с прекалено твърда проява спря контраатака на Япония, а 180 секунди по-късно влезе непозволено в краката на Хасебе и провокира рефера Жоел Агилар да го изгони.

След почивката „елините“ малко изненадващо, макар и с 10 души, можеха да открият резултата, след като Гекас засече центриране от корнер, но Кавашима бе на мястото си и спаси, избивайки в нов ъглов удар. В 72-ата минута Сократис се забави с изчистването на една топка от малкия пеналт и Учида успя да го изпревари и да шутира, но неточно.

В 78-ата минута Окубо отправи хубав удар към вратата на гърците, но Карнезис внимаваше и успя да отрази топката. В последната минута Ендо пробва късмета си от фаул, но стражът на европейците отново запази вратата си суха.

След това реми двата тима имат по 1 точки и се намират на последните две позиции в групата. Лидер е Колумбия с шест, който ще завърши на 99% на първа позиция в крайното подреждане. Кот Д’Ивоар е на второ място с три. В последния кръг „слоновете“ срещат „елините“, а „сините самураи“ ще спорят с „лос кафетерос“.

Япония – Кавашима, Учида, Коно, Йошида, Нагатомо, Хасебе (46 Хонда), Ямагучи, Окубо, Хонда, Оказаки, Осако (57 Кагава)

Гърция – Карнезис, Торосидис, Манолас, Сократис, Холебас, Кацуранис, Коне (81 Салпингидис), Маниатис, Фетфацидис (41 Карагунис), Самарас, Митроглу (35 Гекас)

Главен съдия: Жоел Агилар (Салвадор)
Помощници: Уилям Торес (Салвадор) и Хуан Сумба (Салвадор)
Жълти картони: Хасебе (Япония); Кацуранис, Самарас, Торосидис (Гърция)
Червен картон: Кацуранис (Гърция) 38