Зрелищно реми между Германия и Гана

Публикувано в: Германия, Избрано, Мондиал 2014, Футбол Свят
23:57, 21 юни 2014, Автор: , Преглеждания:64

Гана и Германия завършиха наравно 2-2

Отборите на Германия и Гана завършиха наравно 2-2 в зрелищен мач от група G, игран на „Ещадио Кащелао“. И четири попадения паднаха през второто полувреме, като Марио Гьоце откри резултата, но Андре Аю и Асамоа Гиан донесоха обрат на „черните звезди“, за да дойде ред на Мирослав Клозе, който оформи равенството.

Първата по-сериозна опасност дойде в 12-ата минута, в която Кристиан Ацу отправи бомбен шут към вратата на Бундестима, но Мануел Нойер успя да отрази топката. Немците отговориха с далечен изстрел на Сами Кедира, но Дауда улови кълбото. В 33-ата минута Съли Мунтари прати страхотна тупалка към Нойер, но вратарят на Байерн внимаваше и боксира кълбото. Пет след това Марио Гьоце бе поредният футболист, който пробва шут извън пеналта, но топката се озова в ръцете на Дауда.

Седем минути след почивката Маншафтът успя да открие резултата. Томас Мюлер центрира великолепно от десния фланг, а Марио Гьоце се отскубна от опеката на Афул и реализира от няколко метра за 1-0. Три по-късно Афул се поправи за грешката си и центрира чудесно към Андре Аю, който с елегантен удар с глава доведе нещата до 1-1.

В 63-ата минута Бундестимът сбърка при изнасянето на топката и Съли Мунтари успя да даде прекрасен пас към Асамоа Гиан, който остана сам срещу Нойер и с техничен шут донесе пълен обрат на „черните звезди“. В 67-ата резервата Джордан Аю напредна страхотно по левия фланг, имаше възможност да подава, но реши сам да завърши атаката и стреля слабо в ръцете на Нойер.

Четири след това момчетата на Йоахим Льов възстановиха статуквото. След центриране от корнер Бенедикт Хьоведес отклони топката с глава и резервата Миро Клозе отбеляза от половин метър – 2-2. По този начин нападателят задмина по брой голове на световни първенства своя велик сънародник Герд Мюлер.

Последните 15 минути на двубоя бяха изключително динамични и интересни, а положенията пред двете врати валяха едно след друго. И двата тима, обаче, не успяха да намерят целта и да стигнат до победата и срещата приключи при равенство 2-2.

След този хикс Германия остава начело в класирането с четири точки, а Гана е на трето място с един пункт.

Германия: Мануел Нойер, Жером Боатенг (46 Шкодран Мустафи), Пер Мертезакер, Матс Хумелс, Бенедикт Хьоведес, Филип Лам, Сами Кедира (70 Бастиан Швайнщайгер), Тони Кроос, Месут Йозил, Марио Гьоце (69 Мирослав Клозе), Томас Мюлер

Гана: Фатау Дауда, Харисън Афул, Джонатан Менса, Джон Бой, Квадво Асамоа, Мохамед Рабиу (78 Емануел Агеманг-Баду), Съли Мунтари, Кевин-Принс Боатенг (53 Джордан Аю), Кристиан Ацу (72 Вакасо Мубарак), Андре Аю, Асамоа Гиан

Главен съдия: Сандро Ричи (Бразилия)
Помощници: Емерсон де Карвальо (Бразилия) и Марсело Ван Гасе (Бразилия)
Жълти картони: Мунтари (Гана)