„Лъвовете“ взеха гейм от САЩ в Чикаго

Публикувано в: Волейбол, Избрано
04:56, 21 юни 2014, Автор: , Преглеждания:309

България

Българският национален отбор по волейбол претърпя седмо поредно поражение в Група Б на Световната лига, след като падна с 1-3 (25-20; 22-25; 16-25; 16-25) гейма при първата си визита на САЩ в Чикаго.

Срещата започна с леко предимство на нашите, които след първото техническо успяха да изградят преднина от четири точки – 11-7, което накара американския селекционер да иска почивка. Зандър с добра атака и точка от сервис намали резултата на 9-11. Все пак, „лъвовете“ отново върнаха аванса си и дори съумяха да доведат нещата до пет точки преднина – 16-11. С два страхотни аса на Кавика Шоджи американците стопиха изоставането си до 17-20. С бомбен начален удар Венелин Кадънков донесе геймбол на България, а малко след това Скримов сложи точка на спора – 25-20 в първата част.

Вторият гейм тръгна равностойно, но при техническото САЩ взе преднина от 8-6 след ас на Рууни. „Трикольорите“ съумяха с няколко блока да обърнат резултата в своя полза, но две-три грешки на посрещане отново дадоха предимство на Щатите – 16-14. С третия си ас в мача България изравни за 16-16. Аут на Кадънков в нападение позволи на домакините да дръпнат с 21-19 и Плачи ползва таймаут. До края „лъвовете“ не успяха да догонят съперника си и загубиха гейма с 22-25.

Третата част се разви ужасно за България, след като американците поведоха с 6-2, а след това преднината им стигна до шест пункта за 12-6. С две блокади, гарнирани с ас на Кадънков резултатът бе намален на 9-13. Домакините, обаче, решиха бързо нещата и дръпнаха с 20-11, което накара Плачи да пусне в игра резервите Сеганов и Йорданов.

Четвъртата част тръгна сравнително равностойно, въпреки че „янките“ имаха минимално предимство при първото техническо – 8-6. След него настъпи лек срив в нашата игра, а Тейлър Зандър ни разколеба със серия от добри сервиси. Резултатът набъбна до 16-9 в полза на домакините.

Появилият се за първи път като титуляр Венелин Кадънков приключи срещата с 15 точки, а Тодор Скримов се отличи с 14. За победителите Тейлър Зандър заби цели 20.

В класирането „трикольорите“ са на дъното с две точки, а САЩ е на първа позиция с 18 пункта. Утре сутрин двата тима ще се срещнат за втори път в Чикаго.