Меси герой за Аржентина, сръбски рефер закла Иран

Публикувано в: Избрано, Мондиал 2014, Футбол Свят
20:56, 21 юни 2014, Автор: , Преглеждания:133

Лионел Меси

Отборът на Аржентина постигна втора поредна победа в група Ф на Мондиал 2014, след като се наложи много трудно с 1-0 над Иран на „Ещадио Минейрао“. Лионел Меси вкара гола за „албиселесте“ в последната минута на двубоя и по този начин класира тима си за осминафиналите.

Първото полувреме мина почти изцяло под диктовката на „гаучостите“, които, обаче, бяха твърде некреативни в нападение. В 13-ата минута Гонсало Игуаин имаше добра възможност да открие резултата, но стражът на персийците успя да блокира шута му. В 24-ата Маркос Рохо засече с глава центриране от корнер, но топката премина на половин метър от страничния стълб на Хагиги. Малко преди почивката и азиатците имаха възможност за гол, след като Хосеини стреля с глава след изпълнение на ъглов удар, но ударът му мина над вратата.

Седем минути след началото на второто полувреме Иран организира чудесна атака и Шоджаеи центрира от десния фланг, след което Гоочанеджад отправи удар с глава от десетина метра, но Ромеро показа рефлекс и отрази топката. В 54-ата реферът Милорад Мажич се отчете с голям гаф, след като не видя нарушение на Сабалета срещу Дежага в наказателното поле на „албиселесте“.

В средата на втората част Дежага нямаше късмет, след като стреля изключително добре с глава от около точката на дузпата, но Ромеро бе великолепен и изби в корнер. В 75-ата минута Ди Мария получи подаване в пеналта и стреля диагонално, но в ръцете на Хагиги. В 81-ата Рохо пробва мерника си от дистанция, но не улучи рамките на вратата.

Четири след това и резервата Паласио опита шанса си с удар с глава, но вратарят на персийците бе непреодолим. В 86-ата минута Иран организира чудесна контра и появилият се от пейката Джаханбакш даде прекрасен извеждащ пас към Гоочанеджад, който не успя да се справи с Ромеро. В добавеното време Лео Меси показа класата си, въпреки слабия мач, който направи, след като вкара красиво попадение с шут от дъгата на наказателното поле.

След този успех Аржентина има шест точки и заема първа позиция в подреждането, осигурявайки си място в следващата фаза на Мондиал 2014. Иран е на трето място с една точка.

Аржентина: Ромеро, Фернандес, Гарай, Сабалета, Рохо, Гаго, Масчерано, Ди Мария (90 Билия), Агуеро (77 Лавеци), Игуаин (77 Паласио), Меси

Иран: А.Хагиги, Хадж Сафи (88 Р.Хагиги), Хосейни, Садеги, Некунам, Шоджаеи (77 Хейдари), Тимотиан, Монтарези, Гоочанеджад, Дежага (84 Джаханбакш), Поолади

Главен съдия: Милорад Мажич (Сърбия)
Помощници: Милован Ристич (Сърбия) и Далибор Джурджевич (Сърбия)
Жълти картони: Некунам, Шоджаеи (Иран)
Голмайстори: 1-0 Меси 90