Полша нанесе нова загуба на Бразилия, Иран смаза Италия

04:08, 21 юни 2014, Автор: , Преглеждания:63

Полша

Отборът на Полша постигна четвърта победа в група А на Световната лига, след като се наложи с 3-1 (25-20; 25-21; 28-30; 25-20) гейма над Бразилия в Краков в първия сблъсък между двата тима.

Най-резултатен за „дружина полска“ бе Давид Конарски с 21 точки – 17 в атака, две на блокада и две от сервис. Матеуш Мика добави 16 точки, а още 13 заби Пьотр Новаковски. За гостите от „Селесао“ Рикардо Лукарели се отчете с 15 пункта, а с 14 приключи Лукас Сааткамп.

Иран продължава да впечатлява, след като прегази Италия с 3-0 (25-18; 25-20; 25-15) в Техеран. Над всички за азиатците бе Мухамад Мусави, който се отличи с 13 точки – четири в нападение, пет от блокада и още четири от сервис. Шахрам Махмуди завърши с 10 пункта. За „адзурите“ Луиджи Рандацо се отчете с 12.

В класирането начело е Италия с 19 точки, Полша има 11, а Иран е с 10. Бразилия е на дъното с осем.