Испания сдаде трона със стил, Вия с гениален гол

Публикувано в: Избрано, Испания, Мондиал 2014, Футбол Свят
20:55, 23 юни 2014, Автор: , Преглеждания:58

Давид Вия

Световният шампион от 2010 година Испания напусна с чест Мондиал 2014, след като в последния си мач от група Б надигра тима на Австралия с 3-0 на „Арена да Байшада“.

„Ла фурия роха“ откри резултата в 36-ата минута, след като Хуанфран проби по десния фланг и аутлинията центрира по земя към границата на малкия пеналт. От там Давид Вия показа изключителната си класа и с техничен удар с пета отбеляза за 1-0.

Малко след средата на второто полувреме иберийците удвоиха своята преднина. Фернандо Торес се възползва от отличен пас на Андрес Иниеста и реализира с лекота за 2-0.

Осем минути преди края на мача появилият се като резерва Хуан Мата също успя да се разпише. Халфът на Манчестър Юнайтед вкара третото попадение след асистенция на Фабрегас.

След този успех Испания завърши надпреварата в група Б на трето място с три точки, а Австралия е на дъното без актив.

Австралия - Райън, МакГоуън, Шпиранович, Уилкинсън, Дейвидсън, Йединак, МакКей, Бозанич (72 Брешано), Оар (61 Троизи), Лийки, Тагарт (46 Халоран)

Испания - Рейна, Хуанфран, Албиол, Рамос, Алба, Алонсо (84 Силва), Коке, Иниеста, Касорла (68 Фабрегас), Вия (57 Мата), Торес

Главен съдия: Наваф Шукрала (Бахрейн)
Помощници: Ясер Тулефат (Бахрейн) и Ебрахим Салех (Бахрейн)
Жълти картони: Шпиранович, Йединак (Австралия); Рамос (Испания)
Голмайстори: 0-1 Вия 36; 0-2 Торес 69; 0-3 Мата 82