Бразилия смаза Камерун, Неймар отново блесна

Публикувано в: Избрано, Мондиал 2014, Футбол Свят
01:10, 24 юни 2014, Автор: , Преглеждания:125

Неймар

Отборът на Бразилия завърши на първо място в група А на Мондиал 2014, след като в последния си мач разби с 4-1 аутсайдера Камерун на „Ещадио Насионал“.

„Селесао“ откри резултата в срещата при първата си по-добра атака в 17-ата минута. Луис Густаво достави чудесна топка в наказателното поле на африканците и Неймар с технично докосване преодоля вратаря Шарл Итандж. В 26-ата Алан Ньом направи смешен Дани Алвеш по левия фланг на атаката, след което подаде към Жоел Матип, а футболистът на Шалке бе забравен в наказателното поле на домакините и вкара с лекота за 1-1. В 34-ата минута Неймар получи пас от Марсело и се разходи из защитата на Камерун, за да отбележи с елегантен изстрел за 2-1.

Четири минути след началото на второто полувреме „златистите“ решиха всичко, след като Давид Луис получи подаване зад отбраната на африканците, след което центрира към Фред, а нападателят се разписа с удар с глава – 3-1. В 84-ата резервата Фернандиньо отбеляза последното попадение в мача, след като се възползва от асистенция на Оскар и оформи крайното 4-1.

След този успех Бразилия приключи на първа позиция в крайното класиране в групата с актив от седем точки. Камерун е на дъното без актив и напуска безславно Мондиала. В осминафиналите „селесао“ ще се изправи срещу коравия тим на Чили в повторение на сблъсъка между двата отбора от Световното в ЮАР, приключило при 3-0 за „златистите“.

Камерун - Итандж, Бедимо, Н’Кулу, Матип, Ньом, Н’Гуемо, Мбия, Ено, Чупо-Мотинг (81 Макун), Муканджо (58 Сали), Абубакар (72 Уебо)

Бразилия - Жулио Сезар, Дани Алвеш, Тиаго Силва, Давид Луис, Марсело, Паулиньо (46 Фернандиньо), Луис Густаво, Оскар, Хълк (63 Рамирес), Фред, Неймар (71 Вилиян)

Главен съдия: Йонас Ериксон (Швеция)
Помощници: Матиас Класениус (Швеция) и Даниел Варнмарк (Швеция)
Жълти картони: Ено, Мбия, Сали (Камерун)
Голмайстори: 0-1 Неймар 17; 1-1 Матип 26; 1-2 Неймар 34; 1-3 Фред 49; 1-4 Фернандиньо 84