Мексиканско менте закла Италия, канибалът Суарес отново хапе (СНИМКА)

Публикувано в: Избрано, Италия, Мондиал 2014, Футбол Свят
20:56, 24 юни 2014, Автор: , Преглеждания:270

Марко Родригес

Отборът на Уругвай се класира за осминафиналите на Мондиал 2014, след като записа скандална победа с 1-0 над Италия в дербито на група Д, играно на „Арена дас Дунас“. Единственият гол в мача вкара Диего Годин в 81-ата минута. С основна заслуга за успеха на „селесте“ бе реферът Марко Родригес, който показа пресилен червен картон на Клаудио Маркизио в 59-ата минута, но 20 след това не показа такъв на Луис Суарес, който прояви отново канибалските си наклонности.

Първото полувреме на двубоя бе изключително скучно и единствено в 33-ата минута „урусите“ имаха шанс за гол. Суарес получи подаване в наказателното поле и стреля от малък ъгъл, но Буфон отрази удара му. Последва добавка на Лодейро, но италианският страж отново бе феноменален.

След почивката „селесте“ стана по-активният отбор и в 57-ата минута Родригес се озова на отлична стрелкова позиция след двойно с Кавани, но ударът му бе неточен. Две по-късно реферът Марко Родригес показа изключително пресилен червен картон на Маркизио за нарушение срещу Аревало и остави „скуадрата“ с човек по-малко.

В 66-ата минута Суарес излезе в чиста позиция сам срещу Буфон, но ветеранът успя да избие в корнер. В 79-ата реферът от Мексико отново се прояви, след като не показа червен картон на Луис Суарес, който се опита да захапе Киелини по рамото.

Киелини

Само 120 секунди след това „урусите“ вкараха жадувания гол, след като Диего Годин засече с глава центриране на Рамирес от корнер.

След този успех Уругвай завърши на второ място в крайното класиране с шест точки и продължава към осминафиналите, където най-вероятно ще срещне тима на Колумбия. Италия отпада от надпреварата, приключвайки на трета позиция с три пункта.

Състави

Италия: Буфон, Бонучи, Бардзали, Киелини, Дармиан, Де Шильо, Маркизио, Верати (75 Мота), Пирло, Балотели (46 Пароло), Имобиле (71 Касано)

Уругвай: Муслера, Касерес, Хименес, Годин, А.Перейра (63 Стуани), Гонсалес, Риос, Родригес (78 Рамирес), Лодейро (46 М.Перейра), Кавани, Суарес

Главен съдия: Марко Родригес (Мексико)
Помощници: Марвин Торентера (Мексико) и Маркос Кинтеро (Мексико)
Жълти картони: Балотели, Де Шилио (Италия);  Аревало, Муслера (Уругвай)
Червен картон: Маркизио 59 (Италия)
Голмайстор: 0-1 Годин 81