Мексико преби Хърватия след силно второ полувреме

Публикувано в: Избрано, Мондиал 2014, Футбол Свят
00:53, 24 юни 2014, Автор: , Преглеждания:63

Мексико победи Хърватия

Отборът на Мексико се класира за осминафиналите на Мондиал 2014, след като надделя с 3-1 над Хърватия в директната битка за място в елиминационната фаза. Двубоят от група А се игра пред пълните трибуни на „Арена Пернамбуко“.

Срещата започна по-активно за европейците, но в 16-ата минута голът можеше да падне в актива на „ацтеките“. Ектор Ерера отправи страховит шут с левия крак, но нацели напречната греда. В 19-ата Ерера се отличи с чудесна асистенция към Орибе Пералта, който, обаче, се подхлъзна и не успя да нанесе хубав удар от чиста позиция. До почивката нервите на терена властваха, а положенията пред двете врати липсваха.

През второто полувреме момчетата на Роберт Ковач малко изненадващо се дръпнаха назад, въпреки че им бе нужда победа. В 65-ата минута мексиканците имаха основателни претенции за дузпа за игра с ръка на Дарио Сърна, но Ирматов отсъди ъглов удар. Секунди след това Агилар се откъсна отдясно и шутира силно от малък ъгъл, но Плетикоса изби с крак.

В 72-ата минута северноамериканците заслужено поведоха, след като капитанът Рафаел Маркес засече с глава центриране на Ерера – 1-0. Три по-късно резервата Хавиер Ернандес намери вдясно Пералта, който даде отлично подаване по земя към Андрес Гуардадо. За футболиста на Леверкузен остана само да нанесе хубав завършващ удар от 12 метра – 2-0.

В 82-ата „ацтеките“ направиха разликата класическа, след като при изпълнение на корнер Маркес отклони топката с глава към задната греда, откъдето Чичарито реализира от два метра за 3-0. Пет минути след това Перишич направи двойно с Ракитич и излезе в стрелкова позиция, след което с точен удар по земя оформи крайното 1-3. В последната минута резервата Ребич получи директен червен картон за грубо нарушение.

След този успех Мексико завършва на второ място в крайното класиране в група А с актив от седем точки, а Хърватия е на трета позиция с три. В осминафиналите „ацтеките“ ще срещнат тима на Холандия.

Хърватия - Плетикоса, Вършалко (58 Ковачич), Чорлука, Ловрен, Сърна, Ракитич, Пранич (74 Йелавич), Модрич, Перишич, Олич (69 Ребич), Манджукич

Мексико – Очоа, Родригес, Маркес, Морено, Лаюн, Ерера, Гуардадо (84 Фабиан), Агилар, Васкес, дос Сантос (62 Ернандес), Пералта (79 Пеня)

Главен съдия: Равшан Ирматов (Узбекистан)
Помощници: Абдухамидуло Расулов (Узбекистан) и Бахадир Кочкаров (Киргизтан)
Жълти картони: Ракитич (Хърватия); Маркес, Васкес (Мексико)
Червен картон: Ребич 89 (Мексико)
Голмайстори: 0-1 Маркес 72; 0-2 Гуардадо 75; 0-3 Ернандес 82; 1-3 Перишич 87