Босна си тръгва с победа от Мондиала

Публикувано в: Мондиал 2014, Футбол Свят
21:15, 25 юни 2014, Автор: , Преглеждания:38

Босна

Отборът на Босна записа първа победа на световни финали, след като надигра с 3-1 тима на Иран в мач от група Ф, оказал се последен за двата тима на Мондиала. Срещата се игра на „Арена Фонте Нова“.

Резултатът бе открит в средата на първото полувреме, след като Един Джеко шутира ниско от 20 метра и с помощта на гредата порази мрежата на Хагиги. В следващата атака азиатците нямаха късмет, след като Шоджаей стреля от 16 метра, но нацели напречната греда.

В 59-ата Пянич получи топката при много съмнително положение за засада. Халфът на Рома стреля точно по диагонала и удвои резултата. В 82-ата минута Гоочанеджад засече отблизо центриране отляво, като отново останаха съмнения за офсайд. В следващата атака Вршайевич направи 3:1 след бърза атака и хубав диагонален удар, след който топката се удари в гредата и влезе в мрежата.

След този успех Босна приключва Мондиала с три точки на трета позиция, а Иран е на дъното с един пункт.

Босна: Бегович, Вършайевич, Спахич, Колашинац, Бешич, Пянич, Сушич (79 Салихович), Шунич, Хаджич (61 Вранеш), Ибишевич, Джеко (84 Вишча)

Иран: А.Хагиги, Хажсафи (63 Джаханбакш), Хосейни, Садеги, Некунам, Шоджаей (46 Хейдари), Теймуриан, Монтазери, Гоочанеджад, Дежага (68 Ансарифард), Поолади

Главен съдия: Карлос Веласко Карбайо (Испания)
Помощници: Роберто Алонсо Фернандес (Испания) и Хуан Йусте (Испания)
Жълти картони: Бешич (Босна); Ансарифард (Иран)
Голмайстори: 1-0 Джеко 23; 2-0 Пянич 59; 2-1 Гоочанеджад 82; 3-1 Вършайевич 83