Гърция стигна драматично до осминафиналите на Мондиал 2014!

Публикувано в: Избрано, Мондиал 2014, Футбол Свят
01:03, 25 юни 2014, Автор: , Преглеждания:87

Самарис

Отборът на Гърция се класира изключително драматично за осминафиналите на Мондиал 2014, след като победи Кот Д’Ивоар с 2-1 с гол от дузпа на Йоргос Самарас в добавеното време. По този начин елините приключиха на втора позиция в група Ц и в следващата фаза ще спорят с Коста Рика.

Срещата започна доста неприятно за южната ни съседка, след като в първия половин час Фернандо Сантуш извърши две принудителни смени. В 12-ата минута Коне бе заменен от Самарис, а в 24-ата вратарят Карнезис се контузи и отстъпи мястото си на Глокис.

В 33-ата минута Холебас отправи чудесен изстрел, но топката се удари в гредата зад Бари. Последва опасен шут от фаул на Карагунис, който бе спасен от вратаря Бари. Три минути преди почивката „слоновете“ направиха грешка при изнасянето на топката и Самарис успя да разпечата Бари – 1-0.

Малко след началото на второто полувреме Тиоте шутира отлично, но в ръцете на Гликос. В 58-ата минута Салпингидис стреля много красиво от дистанция, но Бари показа рефлекс и изби в корнер. В средата на втората част Карагунис отправи снаряд от 25 метра, но кълбото разтресе напречния стълб.

В 74-ата минута Жервиньо бе изведен в наказателното поле, върна назад за Бони, който с неспасяем удар прати топката в мрежата – 2-2. Шест по-късно Торосидис опита центриране от десния фланг, което изненада вратаря на африканците, но топката отново намери гредата – този път страничната.

Драмата настъпи в последните секунди на двубоя, след като Ектор Вера даде дузпа за южната ни съседка, след като Сио събори Самарас в наказателното поле. Самарас застана зад топката и с точен шут прати своя отбор за следващата фаза.

Гърция финишира на второ място в крайното класиране с актив от четири точки, докато Кот Д’Ивоар приключи на трета позиция с три пункта.

Гърция: Карнезис (24 Гликос), Торосидис, Манолас, Папастатопулос, Холебас, Кристодопулос, Маниатис, Коне (12 Самарис), Карагунис (78 Карагунис), Самарас, Салпингидис

Кот Д’Ивоар: Бари, Бока, Бамба, К. Туре, Орие, Дие, Тиоте (61 Бони), Я. Туре, Жервиньо (83 Сио), Калу, Дрогба (78 Диоманде)

Главен съдия: Карлос Вера (Еквадор)
Помощници: Кристиан Лескано (Еквадор) и Байрън Ромеро (Еквадор)
Жълти картони: Дрогба, Калу, Дие (Кот Д’Ивоар)
Голмайстори: 1-0 Самарис; 1-1 Бони 74; 2-1 Самарас 90 дузпа