Роналдо вкара, Португалия опази честта си

Публикувано в: Избрано, Мондиал 2014, Футбол Свят
21:11, 26 юни 2014, Автор: , Преглеждания:60

Кристиано Роналдо

Отборът на Португалия напусна с достойнство световното първенство в Бразилия, след като в последния си мач в група G надигра тима на Гана с 2-1 на „Ещадио Насионал“.

Резултатът бе открит от „мореплавателите“ в 30-ата минута, когато при едно центриране от левия фланг на Мигел Велозо, Джон Бой не успя да уцели добре топката и я прати в собствената си мрежа.

Десетина минути след втората част Гана успя да изравни, след като Гиан бе оставен непокрит при контра на „черните звезди“ и след центриране отляво успя да се разпише с глава за 1-1. Малко по-късно африканците можеха да обърнат напълно резултата, но от отлична позиция Маджид Уарис не успя да вкара с глава.

В 80-ата минута вратарят Дауда реши да боксира топката вместо да я улови и я прати точно на крака на Кристиано Роналдо, който без да се бави вкара единствения си гол на Мондиал 2014.

След този успех Португалия завърши на трето място в групата с четири точки, а Гана е на дъното с един пункт.

Португалия: Бето (89 Едуардо), Бруно Алвеш, Пепе, Аморим, Перейра (61 Варла); Велозо, Уилям, Моутиньо, Едер (69 Виериня), Нани, Роналдо

Гана: Дауда, Рабиу (76 Акуа), Менса, Асамоа, Бойе, Афул, Ацу, Баду, Варис (71 Джордан Аю), Андре Аю (82 Мубарак), Гиан

Главен съдия: Наваф Шукрала (Бахрейн)
Помощници: Ясер Тулефат (Бахрейн) и Ебрахим Салех (Бахрейн)
Жълти картони: Афул, Дж.Аю (Гана)
Голмайстори: 1-0 Бой 30 автогол; 1-1 Гиан 57; 2-1 Роналдо 80