Шакири класира Швейцария на осминафинал с фамозен хеттрик

Публикувано в: Избрано, Мондиал 2014, Футбол Свят
01:04, 26 юни 2014, Автор: , Преглеждания:71

Джердан Шакири

Отборът на Швейцария се класира за осминафиналите на Мондиал 2014, след като постигна класическа победа с 3-0 срещу Хондурас в мач от група Е. С хеттрик за победителите се отличи Джердан Шакири.

Европейският представител откри резултата още в шестата минута, след като Джердан Шакири вкара много красив гол. Халфът на Байерн получи топката от Лихтщайнер вдясно на атаката на тима си и с много силен удар не остави шанс на Ваядарес – 1-0.

В 31-ата минута „кръстоносците“ организираха перфектна контраатака, при която удвоиха преднината си. Йосип Дърмич подаде към Шакири, който остана очи в очи с Ваядарес и с елегантен шут по земя доведе нещата до 2-0.

В 71-ата минута Дърмич отново се отличи с асистенция към Шакири, след като се справи с Бернандес и подаде към звездата на своя тим, който без проблеми оформи своя хеттрик.

След тоси успех Швейцария приключва на второ място в групата с шест точки, а Хондурас е на дъното без актив.

Хондурас: Ваядарес, Фигероа, Бернардес, Гарсия, У.Паласиос, Бониек (77 Нахар), Еспиноса (46 Чавес), Кларос, Бекелес, Костли (40 Дж.Паласиос), Бенгстън

Швейцария: Беналио; Лихтщайнер, Джуру, Шер, Родригес, Шакири (87 Джемаили), Инлер, Джака (77 Ланг), Бехрами, Дърмич (73 Сеферович), Мехмеди

Главен съдия: Нестор Питана (Аржентина)
Помощници: Ернан Майдана (Аржентина) и Хуан Пабло Белати (Аржентина)
Жълти картони: Дж Паласио (Хондурас)
Голмайстори: 0-1 Шакири 6; 0-2 Шакири 31; 0-3 Шакири 71