„Червените дяволи“ бият дори с 10 души

Публикувано в: Избрано, Мондиал 2014, Футбол Свят
00:59, 27 юни 2014, Автор: , Преглеждания:52

Ян Фертонген

Отборът на Белгия завърши с три победи в груповата фаза на Мондиала, след като в последния си мач надделя с 1-0 над Южна Корея, въпреки че игра цяло полувреме с човек по-малко. Срещата от група H се игра на „Арена де Сао Пауло“.

Първата чиста възможност за гол се откри пред „червените дяволи“ в 25-ата минута. След щастлив рикошет кълбото се озова в Мертенс, който от девет метра, сам срещу Ким, шутира високо над вратата. В 29-ата Ки направи чудесен рейд и стреля от дъгата на пеналта, но Куртоа показа високата си класа и изби в корнер.

Пет минути след това Мертенс се опита да изненада Ким с изстрел от фаул, но стражът на „тигрите“ внимаваше и изби топката. Секунди преди почивката Дефур влезе изключително грубо в краката на съперников футболист и реферът Бенджамин Уилямс му показа директен червен картон.

Макар и с 10 души, момчетата на Марк Вилмотс показаха отлична игра в защита през втората част. Азиатците опитаха натиск, но така и не стигнаха до нещо по-смислено пред Куртоа. В 77-ата минута Белгия успя да отбележи победния си гол. Резервата Дивок Ориджи стреля силно от дъгата на пеналта, а Ким не успя да избие добре топката и тя попадна във Фертонген, който от няколко метра реализира за 1-0.

След този успех Белгия завърши груповата фаза с пълен актив от девет точки и в осминафиналите ще срещне тима на САЩ, докато Корея е на дъното с един пункт.

Южна Корея: Ким С., Йоон, Ким Ю., Хон, Лий Ю., Ки, Лий Ч., Коо, Хан (46 Лий К), Ким Ш (66 Ким Б), Сон (73 Джи)

Белгия: Куртоа, Вертонген, Ван Буйтен, Ломбаетс, Ванден Боре, Дембеле, Фелаини, Дефур, Янузай (60 Шадли), Мертенс (60 Ориджи), Миралас (88 Азар)

Главен съдия: Бенджамин Уилямс (Австралия)
Помощници: Матю Крийм (Австралия) и Хакан Аназ (Австралия)
Жълти картони: Хон (Ю.Корея); Дембеле (Белгия)
Червен картон: Дефур 44 (Белгия)
Голмайстори: 0-1 Фертонген 77