Късметът и Жулио Сезар класираха Бразилия на четвъртфинал след драма с дузпи!

Публикувано в: Избрано, Мондиал 2014, Футбол Свят
22:03, 28 юни 2014, Автор: , Преглеждания:75

Бразилия

Домакинът на Мондиал 2014 Бразилия се класира изключително драматично за четвъртфиналите, след като надделя с 3-2 след изпълнение на дузпи срещу Чили. Редовното време и продълженията на двубоя на „Ещадио Минейрао“ приключиха при 1-1. Неймар вкара решителната дузпа за „селесао“, а Хара удари гредата при последния наказателен удар за „ла роха“.

Срещата започна със силна преса на домакините, а гостите отговориха с няколко доста груби нарушения срещу звездата Неймар, но Хауърд Уеб не показа картони. В 18-ата минута „селесао“ успя да открие резултата след изпълнение на ъглов удар. Неймар центрира към Тиаго Силва, който отклони топката към задната греда, където Гонсало Хара засече топката в собствената си врата, но за голмайстор бе записан намиращият се до него Давид Луис.

„Ла Роха“ успя да възстанови паритета в 32-ата минута, след като при изпълнение на тъч Хълк подари кълбото на Едуардо Варгас, който намери Алексис Санчес в наказателното поле. Крилото на Барселона не се засуети и с елегантен диагонален изстрел по земя намери долния десен ъгъл на Жулио Сезар – 1-1.

В 37-ата Оскар сложи топката на главата на Неймар след центриране от десния фланг, но ударът на нападателя рикошира в Силва и излезе в корнер. Минута по-късно Неймар проби в пеналта през няколко защитници, но загуби кълбото, което отиде на крака на Фред, но от 10 метра „деветката“ шутира над напречната греда. В 43-ата минута Дани Алвеш шутира силно от дистанция, но Браво успя да се намеси и да избие в корнер.

Десет минути след почивката Бразилия вкара втори гол чрез Хълк, но попадението бе правилно отменено заради игра с ръка на нападателя на Зенит. В 64-ата Чили организира най-добрата си така в мача, при която Арангис бе намерен на около девет метра от вратата, но шутът на халфа бе виртуозно избит от Жулио Сезар.

В последния четвърт час „селесао“ наложи натиск, но Браво се отличи с две добри спасявания. Първо в 81-ата минута новият вратар на Барселона хвана удар на Неймар, а пет по-късно стражът отрази мощен шут на Хълк от 13 метра. В крайна сметка до нов гол в редовното време не се стигна и двата отбора приключиха при 1-1.

В края на първото продължение Хълк успя да се освободи от защитник на Чили и отправи бомбен шут от 25 метра, но Браво отново бе перфектен. В последната минута на второто продължение късметът покри Бразилия, след като Маурисио Пиния стреля много силно от границата на пеналта, но нацели напречната греда.

Давид Луис изпълни точно първата дузпа и даде аванс на домакините, след което Пиния направи пропуск, шутирайки в ръцете на Жулио Сезар. Вилиян също не успя да се разпише, стреляйки покрай дясната греда. Последва второ спасяване на Сезар, който хвана удара и на Алексис Санчес. Марсело с точен изстрел с левия крак доведе нещата до 2-0, но Арангис отбеляза за 1-2. Хълк не съумя да преодолее Браво, след което Диас реализира за 2-2. Звездата Неймар не трепна и вкара за 3-2, а Хара нямаше късмет и стреля в страничната греда и прати Бразилия на четвъртфинал.

Бразилия – Жулио Сезар, Дани Алвеш, Тиаго Силва, Давид Луис, Марсело, Луис Густаво, Фернандиньо (72 Рамирес), Оскар (106 Вилиян), Хълк, Неймар, Фред (64 Жо)

Чили – Браво, Мена, Диас, Медел (108 Рохас), Хара, Исла, Арангис, Силва, Видал (88 Пиния), Алексис Санчес, Варгас (56 Гутиерес)

Главен съдия: Хауърд Уеб (Англия)
Помощници: Майкъл Мълърки (Англия) и Дарън Кан (Англия)
Жълти картони: Хълк, Луис Гауставо, Жо, Дани Алвеш (Бразилия); Мена, Силва, Пиния (Чили)
Голмайстори: 1-0 Давид Луис 18; 1-1 Алексис Санчес 32