„Лъвовете“ с второ поражение от Сърбия

Публикувано в: Волейбол, Избрано
22:25, 29 юни 2014, Автор: , Преглеждания:123

Александър Атанасевич

Българският национален отбор по волейбол претърпя девета загуба в Група Б на Световната лига, след като записа поражение с 0-3 (23-25; 21-25; 14-25) гейма при втората си визита на Сърбия, този път в Ниш. „Лъвовете“ отново бяха подкрепяни от Националния фенклуб, но и това не им помогна в днешния сблъсък.

Срещата започна равностойно, а до първото техническо нашето момчета дръпнаха с 8-6 след аут на Урош Ковачевич. След паузата домакините съумяха да направят обрат и дори дръпнаха с две точки, но все пак второто прекъсване дойде при минимална преднина за „плавите“ – 16-15. Момчетата на Игор Колачович съумяха да поведат с два пункта в края, но с бомбена атака на Соколов и блокада на Йосифов „лъвовете“ изравниха за 22-22 и последва тайамут за сръбския треньор. В крайна сметка, обаче, Александър Атанасевич измъкна гейма за домакините след успешна атака срещу троен блок – 25-23.

Във втората част „трикольорите“ отново поведоха с две точки при 7-5, но след това посрещането ни отново допусна няколко грешки и това доведе до аванс от три точки за Сърбия – 12-9. С блокаут на Скримов и ас на Йосифов българите смъкнаха пасива си на 11-12, но Подрашанин и Атанасевич бяха точни в нападение за 14-11. В следващите минути домакините поддържаха предимството си от една-две точки, като на няколко пъти нашите имаха шанс да изравнят, но великолепната защита на сърбите не позволи това. Грешки на Добри Димитров и Цецо Соколов сложиха край на гейма – 25-21.

Третата част тръгна още по-ужасно за „лъвовете“, които изостанаха с 0-8 при първата пауза след серия от сервиси на Александър Атанасевич. До второто прекъсване разликата бе увеличена на цели 10 пункта – 16-6. Срещата приключи след блокада на сърбите и 25-14 в кошмарния трети гейм.

Тодор Скримов, Цветан Соколов и Николай Николов приключиха срещата с по седем точки. За победителите Александър Атанасевич заби 18.

В класирането „трикольорите“ са на четвърто място с четири точки, а Сърбия е на трета позиция със 17 пункта.

В последния кръг нашите приемат Русия, а мачовете са на пети и шести юли в „Арена Армеец“.