Магьосникът Хамес класира Колумбия на исторически четвъртфинал!

Публикувано в: Избрано, Мондиал 2014, Футбол Свят
00:52, 29 юни 2014, Автор: , Преглеждания:131

Хамес Родригес

Отборът на Колумбия се класира за първи път в историята си на четвъртфинал на Световно първенство, след като надигра с 2-0 тима на Уругвай на легендарния стадион „Маракана“. По този начин в следващата фаза момчетата на Хосе Пекерман ще се изправят срещу домакините от Бразилия. В герой за победителите днес се превърна Хамес Родригес, който отбеляза и двата гола.

Срещата започна по-активно за „лос кафетерос“, които успяха да наложат териториален превес в първите 20 минути на двубоя. До положения пред вратата на Фернандо Муслера, обаче, не се стигна. В 28-ата звездата на Монако Хамес Родригес за пореден път блесна с таланта си. Абел Агилар свали топката с глава към Хамес, който овладя на гърди и с феноменален изстрел от 25 метра прати кълбото под напречната греда на безпомощния Муслера – 1-0.

В 33-ата минута Единсон Кавани шутира много опасно от фаул, но топката мина сантиметри над напречната греда. Осем по-късно Алваро Гонсалес опита силен изстрел от дистанция, но Оспина внимаваше и изби кълбото.

Пет минути след почивката „лос кафетерос“ удвоиха своята преднина. Пабло Армеро центрира от левия фланг към задната греда, където Хуан Куадрадо свали топката с глава към малкия пеналт, а там бе Хамес, който от пет метра не сбърка – 2-0.

В 64-ата минута Кристиан Родригес отправи снаряд към вратата на Колумбия, но Оспина също показа, че има добри качества и отрази мощния шут на футболиста на Атлетико Мадрид. Шест по-късно Стуани можеше да изненада стража на съперника с параболичен удар, но Оспина все пак изби в корнер. В 80-ата Макси Перейра също не успя да преодолее вратаря на Колумбия, а пет по-късно Оспина отрази и диагонален удар на Кавани, отчайвайки тотално Уругвай.

В четвъртфиналите Колумбия ще спори с домакина Бразилия, а мачът е на четвърти юли във Форталеза.

Колумбия – Оспина, Армеро, Йепес, Сапата, Сунига, Агилар, Санчес, Куадрадо (81 Гуарин), Хамес Родригес (85 Рамос), Гутиерес (68 Мехия), Мартинес

Уругвай – Муслера, М.Перейра, Годин, Хименес, Касерес, А.Перейра (53 Рамирес), Родригес, Аревало, А.Гонсалес (67 Ернандес), Кавани, Форлан (53 Стуани)

Главен съдия: Бьорн Куйперс (Холандия)
Помощници: Сандер Ван Рьокел (Холандия) и Ервин Зейнстра (Холандия)
Жълти картони: Армеро (Колумбия); Хименес, Лугано (Уругвай)
Голмайстори: 1-0 Хамес 28; 2-0 Хамес 50