Младежите останаха втори на турнира в Турция

Публикувано в: Баскетбол, България
19:34, 30 юни 2014, Автор: , Преглеждания:31

България

Младежкият национален отбор на България остана на второ място на приятелския турнир в Турция. Във финала нашите срещнаха стария си познайник Сърбия и паднаха със 70-87, като разликата се получи в края. Така българите не можаха да спечелят трофея, но въпреки това оставиха добри впечатления с играта си и се представиха повече от добре. Това естествено дава надежди и за силни изяви по време на Европейското първенство, което започва на 8 юли, пише BGbasket.com

Началото на мача бе равностойно, но след 8-0 в първата част сърбите дръпнаха с 9 точки. До края й те запазиха добрата си преднина, но във втората четвърт нашите успяха да намалят до 2 точки. Малко преди почивката разликата падна и до 1, сърбите пак я увеличиха, но кош точно преди сирената свали на 3 точки в полза на съперника.

След паузата нашите не само изравниха, но успяха и да поведат. Серия от 11-2 за сърбите обаче им даде преднина от 7 точки точно след средата на третата част, а скоро след това авансът стана и двуцифрен. Все пак българите завършиха добре частта и с кош на Везенков със сирената се доближиха на само три точки пасив. Последната четвърт обаче тръгна със 7-0 за сърбите и те отново направиха разликата двуцифрена. От този момент нататък нашите не можаха да се върнат в мача, а в края разликата нарастна още.

Александър Везенков отново бе най-резултатен за нашите, като вкара 28 точки. Васил Михайлов се отчете с 12 точки, а по 8 отбелязаха Крис Минков и Денислав Вутев.

Чудесното представяне на младежкия национален отбор донесе и две награди за наши състезатели. Това са Александър Везенков и Деян Карамфилов, които са начело в две класации. Нашите играха финал, където отстъпиха на Сърбия.

Везенков получи приз за най-добър реализатор. Крилото правеше по 26.2 точки на мач, с което остана далеч пред другите.

Карамфилов пък е най-добрият подавач на турнира. Гардът има по 5.2 асистенции на мач, което го нарежда на първата позиция.