Германия стигна изстрадано до четвъртфиналите, Мболи с нов супер мач

Публикувано в: Германия, Избрано, Мондиал 2014, Футбол Свят
01:37, 1 юли 2014, Автор: , Преглеждания:77

Андре Шюрле

Отборът на Германия се класира изключително трудно за четвъртфиналите на Мондиал 2014, след като надделя с 2-1 над Алжир след продължения. Головете за Маншафта в срещата, играна на „Бейра Рио“, вкараха Андре Шюрле и Месут Йозил, а за „пустинните лисици“ се разписа

Още в осмата минута африканците дадоха заявка, че няма да се дадат лесно, след като Судани се отскубна сам срещу Нойер отляво, но вратарят излезе навреме и блокира нападателя. В 14-ата Швайнщайгер отправи бомбен изстрел, но Мболи нямаше особени проблеми и улови. Малко след това Фегули направи смешна защитата на Бундестима, но реши да стреля от малък ъгъл, вместо да подава и до гол не се стигна.

В 19-ата минута Гулам се отличи с чудесно включване в атака и шутира диагонално, но встрани от вратата. Четири минути преди почивката Кроос отправи хубав изстрел извън пеналта, а Мболи успя да отрази топката. Тя попадна в Гьоце, който опита да направи добавка, но вратарят на ЦСКА отново бе феноменален.

Втората част започна силно за немците и в 48-ата минута Кроос сложи топката на главата на Мустафи, но защитникът стреля в ръцете на Мболи. Шест по-късно Лам шутира от дистанция, но Мболи спаси с върха на пръстите си. Последваха доста по-тихи минути, в които Германия не успяваше да направи нищо смислено в атака. В 75-ата минута „пустинните лисици“ организираха чудесна контра, при която Слимани отправи удар от дъгата на пеналта, но Нойер улови.

В 80-ата минута Мюлер стреля с глава след летящ плонж, но стражът на ЦСКА бе на мястото си и със завиден рефлекс изби топката. Последва и добавка на Шюрле, но Белкалем изчисти пред голлинията. 120 секунди по-късно Мюлер отново имаше шанс да се разпише, но от десетина метра не улучи рамките на вратата. В последната минута Швайнщайгер също се пробва да преодолее Мболи след удар с глава, но Райс хвана с лекота кълбото.

Продълженията започнаха мечтано за Маншафта, след като още във втората минута Мболи бе разпечатан. Мюлер бе намерен вляво и центрира към малкия пеналт, където Шюрле успя със странен удар да насочи топката в мрежата – 1-0. В 102-ата минута Мостефа можеше да изравни след грешка в защитата на Германия, но шутира встрани от вратата. Малко преди края Йозил сложи точка на спора, реализирайки с точен изстрел от пет метра. Секунди след това Джабу вкара почетния гол за Алжир с мощен шут от десетина метра.

В четвъртфиналите Германия ще срещне Франция, а двубоят ще се играе на „Маракана“ на 4 юли.

Германия: Нойер, Боатенг, Мертезакер, Мустафи (70 Кедира), Хьоведес, Лаам, Швайнщайгер (109 Крамер), Йозил, Кроос, Гьоце (46 Шюрле), Мюлер

Алжир: Мболи, Алиш (97 Бугера), Белкалем, Манди, Гулам, Мостефа, Фегули, Ласен, Тайдер (78 Брахими), Судани (100 Джабу), Слимани

Главен съдия: Сандро Ричи (Бразилия)
Помощници: Емерсон де Карвальо (Бразилия) и Марсело Ван Гасе (Бразилия)
Жълти картони: Лам (Германия); Алиш (Алжир)
Голмайстори: 1-0 Шюрле 92; 2-0 Йозил 119; 2-1 Джабу 120