Германия елиминира бледа Франция в евродербито на четвъртфиналите

Публикувано в: Германия, Избрано, Мондиал 2014, Франция, Футбол Свят
21:03, 4 юли 2014, Автор: , Преглеждания:46

Матс Хумелс

Отборът на Германия се класира за полуфиналите на Мондиал 2014, след като постигна минимална победа с 1-0 над Франция на „Маракана“ в първия четвъртфинален сблъсък на Световното по футбол.

Срещата започна по-силно за немците, но първото по-опасно положение в мача бе за „петлите“. В 11-ата минута Антоан Гризман бе изведен сам срещу Мануел Нойер, но вместо да стреля, реши да подава към Карим Бензема и защитата на Бундестима изчисти кълбото. Две по-късно Маншафтът откри резултата. Тони Кроос центрира от свободен удар, Матс Хумелс се пребори с Рафаел Варан и с удар с глава намери мрежата на Юго Йори. В 34-ата минута французите имаха чудесна възможност за гол, след като Гризман получи подаване от Варан и стреля чудесно, но Нойер показа класа и изби, след което Бензема не успя да стреля при добавката.

Второто полувреме тръгна с много силен натиск на „петлите“, но играчите на Дидие Дешан трудно създаваха положения пред Нойер. В 73-ата минутс резервата Шюрле опита да изненада Йори, но стражът на Тотнъм улови. В 82-ата германците организираха светкавична контра, при която Месут Йозил проби по левия фланг, след което подаде по земя към точката на дузпата. Там се намираше Шюрле, който шутира от десетина метра, но Йори спаси с крак. В последните секунди Бензема можеше да прати мача в продължения, но мощният му удар от малък ъгъл бе избит с една ръка от Нойер.

В полуфиналите Германия очаква победителя от сблъсъка между Бразилия и Колумбия.

Франция - Йори, Дебюши, Варан, Сако (72 Косчелни), Евра, Кабай (73 Кабай), Матюиди, Погба, Валбуена (85 Жиру), Гризман, Бензема

Германия - Нойер, Лам, Хьоведес, Хумелс, Боатенг, Кедира, Швайнщайгер, Кроос (90 Крамер), Йозил (83 Гьоце), Мюлер, Клозе (59 Шюрле)

Главен съдия: Нестор Питана (Аржентина)
Помощници: Ернан Майдана (Аржентина) и Хуан Белати (Аржентина)
Жълти картони: Кедира, Швайнщайгер (Германия)
Голмайстори: 0-1 Хумелс 13