Опълченците от Бразилия издрапаха до полуфинал на домашния Мондиал

Публикувано в: Избрано, Мондиал 2014, Футбол Свят
01:03, 5 юли 2014, Автор: , Преглеждания:61

Тиаго Силва

Отборът на Бразилия се класира за полуфиналите на Мондиал 2014, след като постигна много трудна победа с 2-1 Колумбия на „Ещадио Кащелао“. Тиаго Силва откри резултата в седмата минута, а Давид Луис удвои в 69-ата, докато Хамес Родригес намали в 80-ата от дузпа. В спора за място на финала „селесао“ ще срещнат тима на Германия.

Срещата започна мечтано за домакините, след като още в седмата минута Неймар центрира от корнер от левия фланг, а защитата на „лос кафетерос“ заспа, което позволи на Тиаго Силва да отбележи от три метра. Четири по-късно гостите можеха да изравнят, но Хуан Куадрадо нямаше късмет, след като шутът му от границата на пеналта мина на сантиметри от левия стълб на Жулио Сезар.

В 20-ата минута Хълк направи отлично двойно с Неймар и се озова в чиста позиция отляво, но ударът му бе отразен от Давид Оспина. Последва добавка на Оскар от дъгата на наказателното поле, но вратарят на Колумбия улови кълбото. Осем по-късно отново Хълк имаше отличен шанс да се разпише, след като отправи мощен удар от десетина метра, но Оспина отново спаси.

Второто полувреме очаквано започна с натиск на „лос кафетерос“, но домакините много умно накъсваха играта с фаулове. В средата на втората част Колумбия успя да стигне до гол чрез Марио Йепес, но попадението бе правилно отменено. В 69-ата минута Веласко Карбайо даде спорен фаул за влизане на Хамес срещу Марсело. Давид Луис отправи страховит шут, който изненада вратаря Оспина – 2-0.

В 79-ата минута резервата Бака получи страхотен пас от Хамес, след което бе подкосен от вратаря Жулио Сезар, но реферът даде само жълт картон на стража на Торонто. Хамес не пропусна от бялата точка и намали резултата на 1-2, вкарвайки шестия си гол от началото на Мондиала. До края момчетата на Луиш Фелипе Сколари се бранеха като опълченци и в крайна сметка успяха да запазят минималния си аванс.

По този начин Бразилия ще срещне Германия в полуфиналите на Световното. Мачът е на осми юли от 23:00 часа в Бело Оризонте.

Бразилия: Жулио Сезар, Майкон, Тиаго Силва, Давид Луис, Марсело, Паулиньо (85 Ернандс), Фернандиньо, Хълк (83 Рамирес), Оскар, Неймар (88 Енрике), Фред

Колумбия: Оспина; Армеро, Сапата, Йепес; Сунига, Санчес, Ибарбо (46 Рамос), Родригес, Куадрадо (80 Кинтеро), Гуарин, Гутиерес (70 Бака)

Главен съдия: Карлос Веласко Карбайо (Испания)
Помощници: Роберто Алонсо Фернандес (Испания) и Хуан Йусте (Испания)
Жълти картони: Тиаго Силва, Жулио Сезар (Бразилия); Хамес, Йепес (Колумбия)
Голмайстори: 1-0 Тиаго Силва 7; 2-0 Давид Луис 69; 2-1 Хамес 80