След 24 години Аржентина отново на полуфинал

Публикувано в: Избрано, Мондиал 2014, Футбол Свят
21:01, 5 юли 2014, Автор: , Преглеждания:104

Гонсало Игуаин

Отборът на Аржентина се класира на първи полуфинал на Световно първенство след 24-годишна пауза, след като успя да запише минимална победа с 1-0 над Белгия на „Ещадио Насионал“. Единственото попадение в двубоя реализира Гонсало Игуаин, който бе точен в осмата минута.

Срещата започна мечтани за „гаучосите“, след като още в осмата минута Гонсало Игуаин отбеляза красив гол с изстрел от въздуха от границата на наказателното поле, намирайки долния десен ъгъл на Тибо Куртоа. „Червените дяволи“ имаха шанс да изравнят в 26-ата минута след изстрел от дистанция на Кевин Де Бройне, но Ромеро изби.

Малко след това наставникът на „албиселесте“ Алехандро Сабея получи лоша вест, след като Анхел ди Мария получи контузия и бе заменен от Енцо Перес. В 40-ата минута Лионел Меси имаше възможност да увеличи преднината на тима си, след като изпълни фаул от границата на пеналта, но стреля над вратата. Секунди по-късно белгийците отговориха с опасен удар с глава на Кевин Миралас, но топката мина покрай страничния стълб.

Десет минути след почивката Игуаин направи страхотен рейд при контра на Аржентина, прекара топката между краката на Компани, след което от 12-13 метра шутира мощно, но нацели напречната греда. В 59-ата Лавеци също проби през центъра на отбраната на фламандците, след което бе закачен от Компани, но Рицоли не даде дузпа. Минута по-късно Фертонген сложи топката на главата на Фелаини, но халфът на Юнайтед стреля в аут.

До края на мача Белгия натика „гаучосите“ в собствената им половина, но нямаше идея в атака и играчите на Вилмотс изсипваха топката пред наказателното поле на съперника си, което не доведе до никакъв резултат. В добавеното време Аржентина бе близо до второ попадение, но Лионел Меси не успя да преодолее Куртоа, останал очи в очи срещу него.

В следващата фаза „албиселесте“ очакват победителя от двубоя между Холандия и Коста Рика.

Аржентина – Ромеро, Басанта, Гарай, Демикелис, Масчерано, Сабалета, Билия, Ди Мария (33 Перес), Лавеци (70 Паласио), Меси, Игуаин (81 Гаго)

Белгия – Куртоа, Алдервейрелд, Компани, Ван Буйтен, Фертонген, Вицел, Де Бройне, Фелаини, Миралас (59 Мертенс), Ориги (59 Лукаку), Азар (75 Шадли)

Главен съдия: Никола Рицоли (Италия)
Помощници: Ренато Фаверани (Италия) и Андреа Стефани (Италия)
Жълти картони: Билия (Аржентина); Азар, Алдервейрелд (Белгия)
Голмайстори: 1-0 Игуаин 8