България (20) с поражение от Полша на старта на Евро 2014

Публикувано в: Баскетбол, България
20:16, 8 юли 2014, Автор: , Преглеждания:43

Александър Везенков

Националният отбор на България за младежи до 20 години започна със загуба участието си на Европейското първенство в дивизия А. В първия си мач от група D, игран в Ретимно, Гърция, нашите загубиха от Полша със 78-85.

Първата част на двубоя завърши с преднина от четири точки за „дружина полска“ – 17-13, но до почивката резултатът бе изравнен – 36-36. През второто полувреме двата тима си размениха водачеството на няколко пъти, но в края поляците имаха по-здрави нерви и надделяха с 85-78.

С дабъл дабъл за „лъвчетата“ се отчете Александър Везенков – 20 точки и 15 борби. Николай Стоянов се включи със 17 точки, а 10 и 5 асистенции добави Деян Карамфилов.

За поляците най-добър бе плеймейкърът Ян Гжелински с 21 точки, 7 асистенции и 5 борби.

Утре от 20.15 часа нашите излизат срещу Франция във втория си двубой.