Германия нанесе унизителна загуба на Бразилия и стигна до мечтания финал!

Публикувано в: Германия, Избрано, Мондиал 2014, Футбол Свят
00:56, 9 юли 2014, Автор: , Преглеждания:155

Германия

Отборът на Германия се класира по безапелационен начин за финала на Мондиал 2014, след като смачка домакина Бразилия със 7-1 на „Ещадио Минейрао“. По този начин Маншафтът нанесе най-тежка загуба на „селесао“ в историята и си върна за загубения финал с 0-2 на Мондиал 2002 в Япония и Южна Корея. В спора за златото момчетата на Йоахим Льов чакат победителя от мача между Аржентина и Холандия.

Срещата започна мечтано за Бундестима, след като още в 11-ата минута Томас Мюлер откри резултата. Нападателят на Байерн Мюнхен се разписа след центриране от корнер, след като бе оставен непокрит в наказателното поле. Между 23-ата и 29-ата минута „селесао“ изпита истински шок, след като получи бързи четири попадения във вратата си. В 23-ата Миро Клозе получи отличен пас в наказателното поле, но не успя да отбележи при първия опит, след което ударът му бе избит от Жулио Сезар, но при добавката нападателят не сбърка – 2-0. По този начин Клозе се превърна в най-резултатния футболист на световните първенства с 16 попадения.

Минута след това отлична атака на Германия завърши с подаване на Йозил към Лам, който центрира към Мюлер. Той остави кълбото за Кроос, а халфът на Байерн се разписа с чудесен шут от границата на пеналта – 3-0. В 26-ата Маншафтът организира чудесна контра, при която Кедира проби отлично, след което намери Кроос, който с лекота реализира за 4-0. Три по-късно Кедира също се разписа, след като топката попадна в него след рикошет в защитник на Бразилия, а халфът на Реал не пропусна целта от 13 метра – 5-0.

След почивката Луиш Фелипе Сколари направи две смени и пусна в игра Паулиньо и Рамирес, заменяйки Фернандиньо и Хълк. Оскар на два пъти и Паулиньо, също на два пъти, имаха добри възможности да намалят пасива на „златистите“, но Мануел Нойер също показа висока класа. В 60-ата минута Мюлер бе близо до второто си попадение, но Жулио Сезар този път спаси.

Дойдоха минутите и на резервата Андре Шюрле, който блесна с два гола между 69-ата и 79-ата минута. Първо нападателят на Челси получи отличен пас от Лам и засече топката от няколко метра за 6-0. След това Мюлер се отличи с прекрасна асистенция към Шюрле, който с хубаво воле прати топката в горния десен ъгъл на Сезар – 7-0. В последните секунди Бразилия все пак отбеляза почетен гол след рейд на Оскар, който се разписа с шут от десетина метра.

Бразилия - Жулио Сезар; Майкон, Данте, Давид Луис, Марсело; Паулиньо, Фернандиньо (46 Паулиньо); Хълк (46 Рамирес), Оскар, Бърнърд, Фред (70 Вилиян)

Германия - Нойер, Лам, Хьоведес, Хумелс (46 Мертезакер), Боатенг, Кедира (77 Дракслер), Швайнщайгер, Кроос, Йозил, Мюлер, Клозе (58 Шюрле)

Главен съдия: Марко Родригес (Мексико)
Помощници: Марвин Торентера (Мексико) и Маркос Кинтеро (Мексико)
Жълти картони: Данте (Бразилия)
Голмайстори: 0-1 Мюлер 11; 0-2 Клозе 23; 0-3 Кроос 24; 0-4 Кроос 26; 0-5 Кедира 29; 0-6 Шюрле 69; 0-7 Шюрле 79; 1-7 Оскар 90