Ромеро разплака Холандия, Аржентина – Германия е финалът на Мондиала

Публикувано в: Избрано, Мондиал 2014, Футбол Свят, Холандия
01:53, 10 юли 2014, Автор: , Преглеждания:119

Серхио Ромеро

Отборът на Аржентина се класира за петия си финал на световни първенства, след като надделя с 4-2 след изпълнение на дузпи над Холандия на „Арена де Сао Пауло“. Редовното време и продълженията приключиха при 0-0. Двубоят за златото на Мондиал 2014 между Аржентина и Германия е в неделя (13 юли) на „Маракана“

Първото полувреме на двубоя бе изключително скучно и премина под диктовката на сигурността. „Лалетата“ приеха играта в собствената си врата, а „гаучосите“, въпреки че държаха инициативата, стигнаха само до една възможност за гол. В 15-ата минута Лео Меси стреля опасно от фаул, но в ръцете на Силесен.

През втората част надлъгването в Сао Пауло продължи, като момчетата на Луис Ван Гаал станаха доста по-активни в нападение. В 74-ата минута „албиселесте“ бяха много близо до гола, след като Перес проби отлично по десния фланг и центрира към наказателното поле, където Игуаин засече от осем метра, но на сантиметри от левия стълб на Силесен. В последните секунди и „оранжевите“ имаха златен шанс за попадение. Робен разигра чудесно със Снайдер, който му подаде с пета, след което крилото на Байерн навлезе в пеналта и опита изстрел с левия крак, но със самопожертвователен шпагат Масчерано изчисти в ъглов удар,

В първото продължение не се случи нищо съществено, а в последните пет минути на второто Аржентина изпусна две добри възможности. Първо Паласио бе намерен в отлична позиция очи в очи със Силесен, но вместо с крак, нападателят на Интер стреля с глава – право в ръцете на холандския страж. След това Меси направи рейд по десния фланг и центрира от аутлинията към Макси Родригес, но ветеранът шутира слабо и Силесен улови кълбото.

Флаар пропусна първата дузпа за Холандия, след като Ромеро спаси изстрела му. Меси даде аванс на Аржентина с технично изпълнение. Робен не сбърка и изравни резултата, след което Гарай с бомбен шут върна преднината на „гаучосите“. Ромеро се превърна в герой за своята родена, след като отрази и удара на Снайдер, а Агуеро доведе нещата до 3-1. Кайт вкара за 2-3, но Макси сложи точка на спора и класира Аржентина на финал – 4-2.

Аржентина – Ромеро, Рохо, Гарай, Демикелис, Масчерано, Сабалета, Билия, Перес (81 Паласио), Лавеци (100 Макси Родригес), Меси, Игуаин (81 Агуеро)

Холандия – Силесен, Блинд, Флаар, де Фрай, Мартинс Инди (46 Янмаат), де Йонг (62 Класи), Вайналдуум, Куйт, Снайдер, Робен, Ван Перси (96 Хунтелаар)

Главен съдия: Джунейт Чакър (Турция)
Помощници: Бахатин Дуран (Турция) и Тарък Онгюн (Турция)
Жълти картони: Мартинс-Инди, Хунтелаар (Холандия); Демикелис (Аржентина)