Трета загуба за младежите на Евро 2014

Публикувано в: Баскетбол, България
20:56, 10 юли 2014, Автор: , Преглеждания:35

България младежи

Националният отбор на България за младежи до 20 години допусна трета поредна загуба на Европейското първенство в дивизия А, което се провежда на остров Крит. „Лъвчетата“ отстъпиха с 64-77 пред тима на Русия.

Българите играха добре до преди последната минута на третата част, когато лоша серия на руснаците им позволи да дръпнат в резултата. В последната четвърт Сборная поддържаше преднината си, а в края нашите не издържаха и физически, губейки мача с 13 точки разлика. Съдийството на мача беше доста слабо, като след две фрапантни грешки получихме важни тройки, а и отделно реферите имаха и други неадекватни отсъждания, съобщава BGbasket.com.

Александър Везенков завърши с дабъл дабъл за нашите с 14 точки и 10 борби. Николай Стоянов и Николай Маринов вкараха по 13 точки, като вторият се включи силно от пейката.

За Русия с 14 точки е Павел Кречетов, като неговите три тройки след почивката се оказаха решаващи.

След това поражение нашите са на трето място в класирането с три поражения и три точки. Утре България ще почива, а на 12 юли ще се изправи срещу тима на Израел.