Холандия също се подигра с домакина Бразилия

Публикувано в: Избрано, Мондиал 2014, Футбол Свят, Холандия
00:54, 13 юли 2014, Автор: , Преглеждания:70

Робин Ван Перси

Отборът на Холандия завърши на трето място на Мондиал 2014, след като надигра с 3-0 домакина Бразилия в малкия финал, игран пред повече о 68 хиляди зрители на „Ещадио Насионал“. Робин Ван Перси и Дейли Блинд реализираха две попадения за „лалетата“ в първите 18 минути на двубоя, а в края Жоржиньо Вайналдуум оформи класическия резултат.

Срещата започна изключително неприятно за домакините, които още във втората минута можеха да останат с човек по-малко. Ариен Робен се освободи от Тиаго Силва, оставайки сам срещу вратаря, след което бе съборен от защитника на „селесао“. Реферът Джамел Аймуди, обаче, бе милостив и показа само жълт картон на бранителя и даде дузпа, въпреки че можеше да отсъди свободен удар. Робин Ван Перси бе точен от бялата точка и изведе „лалелатата“ напред в резултата.

В 16-ата минута момчетата на Луис Ван Гаал удвоиха аванса си след нов спорен гол. Този път страничният рефер не вдигна засада на Жоржиньо Вайналдуум, който центрира от десния фланг, а Давид Луис изчисти лошо топката с глава. Кълбото попадна в Дейли Блинд и защитникът със силен шут от 13 метра намери мрежата на Сезар – 2-0. До почивката Бразилия така и не успя да направи нещо смислено пред вратата на Силесен и резултатът се запази.

През второто полувреме „златистите“ наложиха натиск, но до кой знае какви опасноти пред Силесен не се стигаше. В 63-ата минута Давид Луис пробва своя специалитет с мощен шут от фаул, но топката попадна в ръцете на младия вратар. В средата на втората част Бразилия искаше дузпа за нарушение на Блинд срещу Оскар, но Аймуди незнайно защо даде картон за симулация на играча на Челси. В първата минута на добавеното време Холандия стигна и до трети гол, след като резервата Даръл Янмаат центрира прекрасно към Вайналдуум, който от няколко метра реализира за 3-0.

Бразилия: Сезар; Майкон, Тиаго Силва, Давид Луис, Максуел; Луис Густаво (46 Фернандиньо), Паулиньо (56 Ернанес); Рамирес (73 Хълк), Оскар, Вилиан; Жо

Холандия: Силесен (90 Форм); Каут, де Фрай, Флаар, Мартинс Инди, Блинд (70 Янмаат); Класи (90 Фелтман), Вайналдум, де Гузман; Робен, ван Перси

Главен съдия: Джамел Аймуди (Алжир)
Помощници: Редуан Ашик (Мароко) и Абделак Ечиали (Алжир)
Жълти картони: Тиаго Силва, Фернандиньо, Оскар (Бразилия); Робен, де Гузман (Холандия)
Голмайстори: 0-1 Ван Перси 3; 0-2 Блинд 16; 0-3 Вайналдуум 90