Лионел Меси взе „Златната топка“ на Мондиал 2014

Публикувано в: Избрано, Мондиал 2014, Футбол Свят
01:40, 14 юли 2014, Автор: , Преглеждания:184

Лионел Меси

Звездата на Аржентина Лионел Меси изненадващо спечели „Златната топка“ за най-добър футболист на Мондиал 2014, въпреки че „гаучосите“ отстъпиха драматично с 0:1 след продължения на Германия във финала на стадион „Маракана“.

Лео приключва Световното с четири попадения на сметката си и една асистенция. Той се разписа при победата с 2:1 над Босна и Херцеговина, донесе успеха с 1:0 над Иран, вкара два пъти при 3:2 над Нигерия и подаде за решителния гп; на Анхел ди Мария в 116-ата минута при 1:0 над Швейцария в осминафиналите.

За най-добър вратар на Световното първенство бе избран стражът на шампиона Германия – Мануел Нойер.

Топреализатор на финалите става колумбийската звезда Хамес Родригес, който приключи с 6 гола в 5 мача, след като „лос кафетерос“ отпаднаха от Бразилия на четвъртфиналите.