Инфарктна победа запази мястото на България в дивизия А

Публикувано в: Баскетбол, България, Европа
14:42, 16 юли 2014, Автор: , Преглеждания:37

Крис Минков

Младежкият национален отбор на България запази мястото си в дивизия А, след като постигна драматична победа с 82-81 след продължение над Черна гора. По този начин нашите ще заемат едно от първите две места в група G и ще спорят за разпределение на позициите от 13-а до 16-а.

През първото полувреме черногорците имаха минимално предимство и се оттеглиха в съблекалните с пет точки преднина след 34-29. „Лъвчетата“ направиха силна трета четвърт и преди последните 10 минути вече имаха аванс от един пункта – 50-49.

Финалната част бе изключително оспорвана и инфарктна. 32 секунди преди края Черна гора направи разликата 3 точки, а след това Минков вкара два фаула. След него Жижич успя само в един наказателен ъдар, а Минков изравни с успешен пробив 4 секунди преди края и така мачът отиде в продължение.

В него нещата вървяха точка за точка през цялото време. Крис Минков изведе нашите напред с 82-80, а Микович бе фаулиран 40 секунди преди края. Той успя само в единия от опитите си, което се оказа и последната точка в мача.

Изключително полезен за България бе Крис Минков след 24 точки, 10 борби и 6 асистенции. Александър Везенков добави 20 точки и 6 борби, а Денислав Вутев вкара 15 точки и овладя 5 борби.

За черногорците Милия Микович бе неудържим с 30 точки и 16 борби.