Славия с ударно начало, Фонсека вкара в 15-ата секунда

Публикувано в: Избрано, Славия, Футбол България
20:28, 19 юли 2014, Автор: , Преглеждания:168
Карлос Фонсека

снимка: Спортал

Отборът на Славия започна по най-добрия начин новия сезон в А група, след като в среща от първия кръг надигра с 4-1 тима на Марек на стадиона в „Овча купел“. Първите три попадения за „белите“ паднаха през първата част и бяха дело на Карлос Фонсека, Мишел Платини и Станислав Генчев, а след почивката Петър Тончев намали за новаците. В последните секунди резервата Вилиян Бижев оформи крайния резултат.

Срещата започна с гол от съблекалнята, след като още в 15-ата секунда Карлос Фонсека наказа грешка в отбраната на дупничани, преодолявайки Емил Михайлов – 1-0. В 14-ата минута Карлос Фонсека направи много добро двойно подаване с Мишел Платини и нахлу в наказателното поле, където бе повален от защитник на Марек и съдията посочи бялата точка. Платини бе точен от дузпата и удвои преднината на домакините. В 39-ата минута Жереми Манзоро центрира от фаул и се получи меле в наказателното поле на гостите, при което най-съобразителен се оказа Станислав Генчев, който с шут от 6-7 метра не остави шанс на вратаря – 3-0.

Пет минути след почивката Фонсека направи двойно подаване с Манзоро и излезе очи в очи с Емил Михайлов, който успя да отрази шута на крилото. В 54-ата Крум Бибишков копна топката много хитро над защитата на Славия и  изведе Петър Тончев сам срещу вратаря. Петков спаси първия шут на крилото, но при добавката нямаше шанс. Малко преди края резервата Димитър Георгиев отправи хубав изстрел, но на сантиметри от вратата на Михайлов. В добавеното време друг играч, влязъл на терена от пейката – Вилиян Бижев, сложи точка на спора с четвърти гол за „белите“.

В следващия кръг Марек ще приеме другия новак Хасково, а Славия ще гостува на Локо Пловдив.

Славия - Петков, Панов, Везалов, Пиргов, Ристевски, Генчев, Бургзорг (88 Бижев), Манзоро (72 Вълчанов), Фернандо (81 Георгиев), Фонсека, Платини

Марек - Михайлов, Б.Николов, Лахчев, Н.Николов, Виячки, Тончев, Андонов (75 Диков), М.Димитров, Близнаков (46 Петков), Д.Димитров (65 Кръстовчев), Бибишков