Юношите U18 ще играят за 13-ото място на Евро 2014

Публикувано в: Баскетбол, България
19:05, 2 авг 2014, Автор: , Преглеждания:35

България юноши

Българският национален отбор по баскетбол за юноши до 18 години записа трудна победа в последните секунди с 57:52 срещу Македония в предпоследния си мач от европейското, дивизия В в София.

Така отборът ни си осигури позиция в мача за 13/14 място в крайното класиране на шампионата. Съперник на българите ще бъде отборът на Холандия, срещу който те играха в последния си мач от втората фаза и загубиха с 61:76. Срещата е утре от 13.45 часа в „Арена Армеец”, съобщава viasport.bg.

Националите ни започнаха мача силно и контролираха играта през първата четвърт, като бързо натрупаха аванс. Със серия от 8:2 в началото на втория период обаче македонците се приближиха на 2 точки, а разликата се запази малка до почивката, когато българите водеха с 29:24. Ниската резултатност и на двата отбора продължи и след почивката, а в средата на третата част Македония обърна резултата. След равностойни минути домакините имаха точка аванс в края на третия период при 40:39.

Няколко смени на водачеството, последвани от две поредни тройки на Александър Илиев доведоха до 52:48 в полза на България при по-малко от 2 минути преди края. Македонците обаче нанизаха тройка, след което Спас Николов бе фаулиран и направи резултата 54:51. В последните секунди отборите си размениха наказателни удари и националите ни удържаха победата.

Николай Вангелов регистрира 16 точки и 8 борби за победата, а 13 наниза Александър Илиев. За Македония Филип Бакоч вкара 12 точки и овладя 8 борби.