Ивайло Петев и АЕЛ останаха на крачка от сензация срещу Зенит

Публикувано в: Българи в чужбина, Избрано, Русия, Футбол Свят, Шампионска Лига
22:17, 6 авг 2014, Автор: , Преглеждания:100

Зенит

Воденият от Ивайло Петев тим на АЕЛ Лимасол не успя да сътвори изненада срещу руския гигант Зенит и отпадна в третия квалификационен кръг на Шампионската лига, след като загуби реванша на стадион „Петровский“ с 0-3. По този начин момчетата на Андре Вилаш-Боаш продължават към плейофите с общ резултат 3-1.

Още в 10-та минута Петев се наложи да смени Зезиньо принудително, а в 26-та Даниелзиньо беше изгонен за втори жълт картон.  Това направи задачата на АЕЛ изключително тежка, но кипърците се държаха мъжки до 55-та минута, когато Зенит все пак откри резултата чрез Хосе Рондон.

В 88-та минута крепостта на кипърците рухна. Рондон стреля силно с глава от упор, но вратарят Фегруш отрази удара му. Топката обаче попадна в Дани, който нямаше как да сбърка от близка дистанция и направи резултата 2:0, с което успокои трибуните.

Дори и минималните надежди за гол и тотален обрат в мача за АЕЛ се изпариха в допълнителното време на двубоя, когато руснаците получиха право да изпълнят дузпа. Зад топката застана Александър Кержаков и оформи крайното 3:0. АЕЛ продължа към плейофа на Лига Европа.

Шампионът на Кипър АПОЕЛ Никозия се класира за плейофите на Шампионската лига, след като победи ХИК Хелзинки с 2-0 на реванша. По този начин момчетата на Йоргос Донис продължават напред с общ резултат 4-2.

Исмаил Иса записа 90 минути за молдовския Шериф, който завърши наравно 0-0 при домакинството си на Слован Братислава. Напред се класира словашкият шампион, който спечели първата среща с 2-1.

Малмьо елиминира Спарта Прага след победа с 2-0 като домакин. Шведите загубиха първия сблъсък с 2-4, но головете на чужд терен се оказаха достатъчни за скандинавците. Тази вечер двете попадения за Малмьо вкара звездата на тима Маркус Розенберг.