Арсенал сгъна Манчестър Сити във финала на „Къмюнити Шийлд“

18:52, 10 авг 2014, Автор: , Преглеждания:51

Арсенал разби Сити

Отборът на Арсенал спечели трофея в „Къмюнити Шийлд“, след като във финала на Уембли смаза шампиона Манчестър Сити с 3-0. По този начин „артилеристите“ грабнаха трофея за 13-и път в своята история.

Момчетата на Арсен Венгер откриха резултата в средата на първото полувреме. След добра комбинация Джак Уилшър подаде вляво към Санти Касорла, който финтира защитник на съперника и с хубав изстрел от 14 метра прати топката в мрежата на Вили Кабайеро.

Три минути преди почивката „топчиите“ нанесоха своя втори удар. Алексис Санчес подаде отлично към Яя Саного, който малко се забави, но все пак намери Аарън Рамзи, а уелсецът с елегантен шут преодоля Кабайеро за 2-0.

Второто полувреме започна доста силно за Сити, но до гол не се стигна. В 53-ата минута Йоветич стреля опасно с глава, но топката се удари в страничната греда, след което черногорецът шутира в аут при добавката. Две по-късно отново Йоветич се озова в чиста позиция, но от десетина метра не успя да преодолее Шчесни.

В 62-ата минута Оливие Жиру сложи точка на спора. Французинът овладя топката на около 25 метра от вратата и с невероятно красив изстрел не остави никакъв шанс на Кабайеро – 3-0. До края срещата придоби вид на контрола и опасностите пред двете врати липсваха.

По този начин Арсенал започна сезона с трофей, давайки заявка, че ще играе основна роля в предстоящия шампионат във Висшата лига.