Аякс разби Витес на старта на Ередивизие

Публикувано в: Футбол Свят, Холандия
17:30, 10 авг 2014, Автор: , Преглеждания:51

Ник Фийргевер

Шампионът Аякс започна по най-добрия начин сезона в Холандия, след като в дербито на първи кръг разби Витес с 4-1 на „Амстердам Арена“.

Домакините откриха резултата пет минути преди почивката, когато Фийргевер засече от няколко метра центриране на Лиджеон от десния фланг. Малко след старта на второто полувреме момчетата на Франк де Бур удвоиха аванса си с гол от фаул на Шьоне.

В 62-ата минута Ван дер Хоом се възползва от асистенция на Шьоне и направи разликата класическа. В 84-ата Вейинович намали пасива на гостите, а три по-късно Шьоне реализира второто си попадение в мача и оформи крайното 4-1.

Фейенорд спечели с 1-0 гостуването си на АДО Ден Хааг, а единственият гол в мача падна в последната минута и бе дело на Мичъл те Фреде.