България с лош старт на квалификациите за Евробаскет 2015

Публикувано в: Баскетбол, България, Избрано
22:46, 10 авг 2014, Автор: , Преглеждания:59
Божидар Аврамов

снимка: БФВ

Българският национален отбор по баскетбол започна със загуба квалификациите за Евробаскет 2015, след като изненадващо отстъпи с 53-62 като домакин на Холандия в „Арена Самоков“ в мач от група B.

Гостите успяха да натрупат преднина от 10 точки още на почивката – 37-27. След нея нашите така и не заиграха и разликата скочи до 15 пункта.

В началото на последната част Божидар Аврамов се опита да промени нещо с няколко добри пробива и пасивът ни бе смъкнат на само два пункта при 3 минути и половина до края. Слахтър, обаче, наниза две поредни тройки и уби интригата.

Божидар Аврамов вкара 17 точки за България, а с 9 завърши Александър Везенков. За Холандия Арвин Слахтър записа 18 точки, а 13 наниза Ник Аудентаг.

Следващият мач на нашите е гостуване на Черна гора в сряда – 13-и август.