Манолев дебютира за Динамо при инфарктна загуба от Спартак

Публикувано в: Българи в чужбина, Русия, Футбол Свят
14:31, 10 авг 2014, Автор: , Преглеждания:34

Артьом Дзюба

Отборът на Спартак се наложи с 2-1 при визитата си на Динамо в най-старото московско дерби. Срещата бе от втория кръг на Премиерлигата. Българският национал Станислав Манолев започна за първи път като титуляр за домакините и остана на терена до средата на второто полувреме, когато бе заменен от Матьо Валбуена.

Срещата започна мечтано за домакините, които откриха резултата след само три минути игра. Александър Кокорин получи пас от Кевин Курани и с елегантен изстрел по земя от 12 метра намери мрежата на Ребров – 1-0. В 17-ата минута гостите възстановиха статуквото след груба грешка на вратаря Березовский. Стражът излезе неразчетено напред, което позволи на Артьом Дзюба да го преодолее с техничен удар – 1-1.

В 31-ата Динамо вкара нов гол, но той бе отменен заради засада. Алекс Бютнер шутира от 25 метра и намери долния ляв ъгъл на Ребров, но страничният рефер маркира офсайд, тъй като Курани се намираше зад защитата на Спартак и арбитърът прецени, че е повлиял на ситуацията, въпреки че не докосва кълбото.

Шест минути след почивката Дзюба засече с глава центриране от левия фланг, а Березовский изби топката. Тя, обаче, попадна отново в нападателя на гостите, който от три метра реализира за 2-1. В 61-ата Бютнер отново нямаше късмет, след като този път далечният му шут разтресе десния стълб на Ребров.

В 72-ата минута дебютантът Валбуена отправи страхотен шут от дъгата на пеналта, но улучи страничната греда. Топката се озова в Кокорин, който отбеляза отблизо, но страничният съдия правилно вдигна флага. В добавеното време Денисов стреля силно от 15 метра, но вратарят на гостите улови кълбото.

След този успех Спартак има шест точки и се изравнява със Зенит и ЦСКА Москва. Динамо остава с три пункта.