Зенит с трета поредна победа, Динамо бие без Манолев

Публикувано в: Русия, Футбол Свят
19:04, 13 авг 2014, Автор: , Преглеждания:33

Дани

Отборът на Зенит записа трета поредна победа в руската Премиер лига, след като в среща от третия кръг се наложи с 2-1 над Урал.

Момчетата на Андре Вилаш-Боаш откриха резултата още в петата минута след попадение на Дани. Половин час след това чилиецът Жерсон Асеведо изравни за домакините, но в 74-ата минута Саломон Рондон се оказа героят за питерци, вкарвайки след пас на Хълк.

По-рано днес Динамо Москва записа втора победа, след като се наложи с 2-0 при визитата си на новака Уфа. Българският национал Станислав Манолев остана на пейката за гостите, а за домакините цял мач игра бившият халф на ЦСКА Марсиньо.

С асистенции и за двете попадения се отличи французинът Матьо Валбуена. Първо той центрира към Крис Самба в 31-ата минута, а защитникът не пропусна. В 61-ата Кевин Курани също оползотвори подаване на Валбуена и оформи крайното 2-0.

След третия кръг Зенит има пълен актив от 9 точки и е на първа позиция, докато Динамо е втори с шест пункта.