Южни прегази Цонга в първия кръг в Синсинати

Публикувано в: ATP, Тенис
11:45, 13 авг 2014, Автор: , Преглеждания:42

Жо-Вилфред Цонга

Жо-Вилфред Цонга отпадна още на старта на Мастърса в Синсинати, след като загуби от 25-тия в световната ранглиста Михаил Южни (Рус) с 1-6; 4-6 за 68 минути

.За разлика от миналата седмица, когато отнесе последователно №1 в света Новак Джокович, Анди Мъри, Григор Димитров и Роджър Федерер, сега Цонга сякаш отсъстваше от корта. Опитният руснак записа четири пробива и  и се класира с лекота за втория кръг. Следващият негов съперник ще бъде италианецът Андреас Сепи, който направи обрат срещу колумбиеца Сантяго Хиралдо, отстранявайки го с 4:6, 6:2, 7:5.

Новак Джокович се класира за третия кръг, въпреки че загуби сет срещу Жил Симон (Франция) – 6:3, 4:6, 6:4. Битката между двамата продължи малко над 2 часа, като сърбинът направи решителен пробив за 5:4 в третия сет и след това при свой сервис стигна до успеха.

Място на осминафиналите намери и поставеният под №3 в схемата Стан Вавринка (Швейцария), който отстрани Бенямин Бекер (Германия) с 6:3, 7:6(5).

Деветият в основната схема Ернестс Гулбис (Латвия) се нуждаеше от 2 часа и 2 минути, за да сломи съпротивата на хърватина Иван Додиг в мач, който бе решен след два тайбрека – 7:6(8), 7:6(4).

Друг хърватин Марин Чилич победи полуфиналиста от Торонто Фелисиано Лопес (Испания) с 6:3, 6:4.