Ели Костова с драматично поражение в Богота

Публикувано в: БГ Тенис, Тенис
10:02, 16 авг 2014, Автор: , Преглеждания:39

Елица Костова

Елица Костова приключи участието си на силния турнир „Seguros Bolivar Open“ с награден фонд $100,000 и гостоприемство, който се провежда в Богота (Колумбия), след отстъпи с 1-6 7-5 6-7(7) пред световната №110 Йохана Ларшон в мач от четвъртфиналите.

Срещата започна със сериозно предимство за скандинивката, която безпроблемно спечели първата част, а във втората дори сервираше за победата при 5-4. Костова не се предаде и след три поредни гейма изравни резултата в сетовете. Българката дори поведе с ранен пробив в третия, за да се стигне до ситуация, в която при 5-4 имаше шанс да затвори мача в своя полза.

Ели, обаче, позволи на съперничката си да върне пробива в последния възможен момент, а при 5-6 дори трябваше да отразява три мачбола. Втората ни ракета намери начин да измъкне подаването си и да вкара мача в решителен тайбрек, където на два пъти бе само на точка от победата, но в крайна сметка световната №110 пречупи българката след успех с 9-7 точки.

С достигането до четвъртфиналите Костова спечели 28 точки за световната ранглиста, благодарение на които в понеделник официално ще се завърне в Топ 200, изкачвайки се с близо 15 позиции до около №187.

В турнира на двойки Ели и партньорката и Чие-Ю Су (Тайпе) загубиха с 4-6; 6-2; 5-10 срещу вторите в схемата Лара Аруабарена (Испания)/Флоренсия Молинеро (Аржентина) в битка от полуфиналите.