„Лебедите“ вгорчиха дебюта на Ван Гаал начело на Юнайтед (ВИДЕО)

16:39, 16 авг 2014, Автор: , Преглеждания:41

Суонси изненада Юнайтед

Луис Ван Гаал започна по най-неприятния начин престоя си в Манчестър Юнайтед, след като на старта на Висшата лига неговите момчета отстъпиха с 1-2 срещу Суонси насред „Олд Трафорд“.

Първият опасен удар в мача нанесе исландския халф на гостите Гълфи Сигурдсон, който шутира силно в 11-ата минута, но Давид де Хея улови топката. В 25-ата и домакините имаха първа възможност, но ударът с глава на Уейн Рууни бе твърде слаб и не затрудни Лукаш Фабиански.

Три по-късно „лебедите“ откриха резултата, след като Сигурдсон видя отлично вляво Сун-Йон Ки и подаде към корееца, който с прецизен шут по земя от границата на пеналта намери долния ляв ъгъл на де Хея – 1-0. До почивката играчите на Луис Ван Гаал така и не съумяха да стигнат до чисто положение за гол.

Осем минути след старта на второто полувреме „червените дяволи“ възстановиха статуквото. След изпълнение на корнер Фил Джоунс отклони топката, а тя се озова в Рууни, който с красива задна ножица от няколко метра реализира за 1-1. В 65-ата минута Рууни можеше да донесе пълен обрат на Юнайтед с чудесен изстрел от фал, но кълбото се удари в страничната греда.

Седем по-късно Суонси върна своя аванс, след като Сигурдсон изведе Джеферсън Монтеро по лявото крило, последва центриране към Уейн Рутледж, който не успя да засече топката по най-добрия начин. Кълбото, обаче, се озова в Сигурдсон и исландецът бе точен от десетина метра. До края възпитаниците на Гари Монк показаха отлична игра в защита и не оставиха никакъв шанс на Юнайтед да стигне до възможност за изравняване.

По този начин новият сезон във Висшата лига започна по най-интересния начин, а Суонси взе своеобразен реванш от Манчестър, отмъщавайки си загубата с 1-4 на „Либърти“ на старта на миналата кампания.