Отлично пето място за Габи Петрова на Европейското

Публикувано в: Лека Атлетика
19:42, 16 авг 2014, Автор: , Преглеждания:32
Габриела Петрова

снимка: Спортал

Габриела Петрова завърши на пето място в тройния скок на Европейското първенство по лека атлетика в Цюрих, Швейцария.

Европейската шампионка за девойки до 23 години постигна личен рекорд от 14.13 метра, които регистрира още при първото си излизане в сектора. Това беше и единственият и успешен опит тази вечер. Тя пропусна третия, петия и шестия си опит, най-вероятно заради проблеми с контузия

По този начин Габи Петрова изравни най-доброто представяне на български атлет досега в Цюрих след петото място на Ивет Лалова в спринта на 100 метра.

Европейска шампионка за трети пореден път стана украинката Олга Саладуха с 14.73 метра. Рускинята Екатерина Конева заслужи сребърния медал с 14.69, а нейната сънародничка Ирина Гуменюк спечели бронза с 14.46.