Нулево реми между Бешикташ и Арсенал, Наполи и Атлетик също с хикс

Публикувано в: Англия, Избрано, Испания, Италия, Турция, Футбол Свят, Шампионска Лига
00:14, 20 авг 2014, Автор: , Преглеждания:59

Бешикташ

Отборите на Бешикташ и Арсенал завършиха наравно 0-0 в първа среща от плейофите на Шампионската лига, играна на „Олимпийския стадион Ататюрк“.

Мачът можеше да започне по куриозен начин. Още при изпълнението на началния удар Демба Ба видя, че Войчех Шчесни е излязъл напред и пробва да го прехвърли от центъра, а опитът му бе повече от добър, но нацели гредата над поляка. В края на първата част грешка на Калъм Чеймбърс даде възможност на Ба да излезе сам срещу вратаря, но нападателят не успя да реализира. В началото на второто полувреме Бешикташ отново изглеждаше по-опасният тим, но с течение на времето гостите изравниха играха и взеха инициативата. До чисто положение пред вратата на домакините, обаче, не се стигна и срещата приключи при 0-0.

Наполи и Атлетик Билбао също завършиха наравно, но с голове – 1-1. В 41-ата минута Оскар де Маркос напредна по крилото и намери Икер Муниаин, който с прецизен удар по земя заби кълбото в мрежата за 1-0 в полза на баските. В средата на второто полувреме Гонсало Игуаин овладя една топка пред наказателното поле, напредна и стреля в обратния ъгъл, за да направи резултата 1:1.

В другите два мача Леверкузен се наложи с 3-2 при визитата си на Копенхаген, докато Залцбург надделя с 2-1 като домакин на Малмьо.