Публикувано в: Волейбол, Избрано
19:34, 22 авг 2014, Автор: , Преглеждания:166
България

снимка: botevgrad.com

Българският национален отбор по волейбол записа поражение с 1-3 (21-25; 25-23; 22-25; 20-25) гейма срещу Бразилия в последната си контролна среща преди старта на Световното първенство, играна в „Арена Ботевград“.

Срещата започна равностойно и първата пауза дойде при минимална преднина за „селесао“ – 8:7. Разликата от една точка в полза на гостите се запази и при второто техническо, след което последва блок на Мурило Ендрес за 17:15. Резултатът стана 20:17 в полза на бразилския тим след контра на Леандро Висото, което накара Пламен Константинов да вземе таймаут. Момчетата на Бернардо Резенде задържаха предимството си и взеха гейма с 25:21 след грешка от сервис на Данаил Милушев.

И втората част тръгна равностойно до 4:4, след което „трикольорите“ поведоха с 6:4 след ас на Виктор Йосифов и блокада на Теодор Тодоров. Разликата се запази до 8:6, а нова блокада на Тодоров доведе нещата до 9:6. При 19:16 за „лъвовете“ Бернардо Резенде поиска почивка. Последваха грешка от сервис на Владимир Николов и контра на Висото и 19:18. Домакините успяха да си върнат преднината при 22:19. Тодор Скримов изравни на 1:1 след чудесна атака, слагайки точка на спора при 25-23.

Третият гейм стартира много добре за българите, които дръпнаха с 4:2, но до техническата пауза Бразилия направи обрат за 8-7 след блокада на Ендрес. Разликата набъбна до 11:8 след контри на Лукаш Сааткамп и Ендрес. Постепенно България стигна до 12:12 след контра на Владо Николов и бомбен ас на Тодор Скримов. След второто техническо грешка на „трикольорите“ позволи на гостите да дръпнат със 17:14. „Лъвовете“ съумяха да изравнят за пореден път при 21:21 след атака през центъра на Виктор Йосифов и грешка при мрежата на бразилците. „Селесао“, обаче, измъкна гейма с 25:22 след атака през центъра на Едер.

Четвъртата част тръгна кошмарно за нашите – 1-6 и таймаут за Пламен Константинов. Нашите съумяха да намалят пасива си до 9-14, а второто прекъсване дойде при 16-11. Последва чудесна контра на Уолъс за 17-11 и нова почивка за Гибона. „Лъвовете“ не се предадоха и стопиха изоставането си до 15-18 след отлична игра на блокада на Слави Гоцев. В крайна сметка, обаче, Бразилия успя да наложи волята си и в този гейм и затвори мача с 3-1 след 25-20.