Благой Найденов на финал на Олимпиадата в Нанджин!

Публикувано в: Бойни
13:51, 24 авг 2014, Автор: , Преглеждания:230

Благой Найденов

Световният шампион Благой Найденов се класира за финала в категория до 81 килограма в турнира по бокс на младежките олимпийски игри в китайския град Нанджин.

По този начин Найденов със сигурност ще донесе четвърти медал за България от олимпиадата. Българинът спечели по точки с 3:0 на полуфиналите срещу Видал Райли от Великобритания.

На финала на 27-и август Найденов ще се боксира с Вадим Казаков от Казахстан, който в другия полуфинал победи с 2:1 Нарек Манасян от Армения.

В категория до 56 килограма Душко Михайлов се класира на финал, след като се наложи над  Салем Тама (Алжир) по точки с 2:0 съдийски гласа.

Равносметката на младите български боксьори в Нанджин, под  ръководството на главния треньор Михаил Таков, е двама финалисти и един отпаднал на четвъртфиналите – Даниел Асенов, който ще  се боксира за пето място на утре срещу Масуд Юсифзада от  Азербайджан