Тотнъм смаза КПР и поведе във Висшата лига

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
17:37, 24 авг 2014, Автор: , Преглеждания:34

Тотнъм победи КПР

Отборът на Тотнъм излезе начело във Висшата лига, след като постигна втора поредна победа, разгромявайки с 4-0 градския си съперник Куинс Парк Рейнджърс на „Уайт Харт Лейн“ в мач от втория кръг.

Резултатът бе открит още в 12-ата минута след чудесна контра на домакините, която завърши с центриране на Емануел Адебайор към Насер Шадли, който овладя на гърди и реализира отблизо за 1-0. В 30-ата новото попълнение Ерик Диър се разписа във втори пореден мач, засичайки с глава центриране от корнер на Ерик Ламела.

В 37-ата минута Ламела направи чудесен рейд, след което копна топката ктъм наказателното поле, където Шадли стреля точно с глава за класическото 3-0. В 65-ата „шпорите“ довършиха съперника си с четвърто попадение, след като Дарън Роуз даде чудесен пас по земя към пеналта, където Адебайор не пропусна да реализира – 4-0.

След този успех Тотнъм има пълен актив от шест точки и поведе класирането заради по-добрата си голова разлика. Куинс Парк е на дъното без актив.

В другия ранен неделен мач Хъл и Стоук приключиха при 1-1.