Барселона разби Елче с 10 души, Мунир с мечтан дебют

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят
00:02, 25 авг 2014, Автор: , Преглеждания:55

Лионел Меси

Луис Енрике дебютира с впечатляваща победа като наставник на Барселона, след като каталунците сразиха Елче с 3-0 на „Камп Ноу“ в мач от първия кръг, въпреки че играха с човек по-малко през цялото второ полувреме.

Като титуляр за домакините започна младата надежда Мунир Ел Хадади, както и новите попълнения Клаудио Браво, Жереми Матьо и Иван Ракитич. Именно Мунир можеше да открие резултата в средата на първото полувреме, но с мощен удар разтресе страничната греда.

В 32-ата минута Андрес Иниеста също нямаше късмет, след като шутира силно от 23 метра, но нацели напречния стълб. Десет по-късно Серхио Бускетс намери Лео Меси на дъгата, аржентинецът проби добре и с техничен изстрел по земя откри резултата – 1-0. Малко след това Барса остана с 10 души, след като Масчерано бе изгонен с директен червен картон за нарушение срещу откъсващия се бивш играч на Левски Гари Родригес.

Въпреки че бяха с човек по-малко на терена, през второто полувреме домакините вкараха още две попадения. Секунди след началото на втората част Мунир отбеляза превъзходен гол и направи дебюта си на „Камп Ноу“ наистина незабравим. Иван Ракитич пусна пас от центъра, а младият нападател насочи в мрежата от 13 метра с много техничен удар с външен фалц. В 63-ата минута Меси реализира третото попадение след чудесен рейд и елегантен изстрел от няколко метра.