Сърбия разби Египет, Турция обърна Нова Зеландия

Публикувано в: Баскетбол, Европа
19:21, 30 авг 2014, Автор: , Преглеждания:35

Милош Теодосич

Отборът на Сърбия стартира с победа на Световното първенство по баскетбол в Испания. Западната ни съседка разгроми с лекота тима на Египет с 85-64 в среща от група А.

Над всички за сърбите бе Милош Теодосич, който бе най-резултатен с 15 точки. Мирослав Радулица вкара 13 и хвана 6 борби, а по 11 отбелязаха Никола Калинич и Стефан Бирчевич. За северноафриканците Ибрахим Елгамал се отчете с 12 точки.

Турция започна с доста труден успех на Мондиала, след като се наложи със 76-73 над Нова Зеландия в мач от група C. Южната ни съседка изоставаше с 28-38 на почивката, но през второто полувреме игра изключително силно и взе заслужен успех. Оуз Саваш реализира 16 точки за Турция, а Емир Прелджич бе най-полезен с 14 пункта, към които добави шест борби и четири асистенция. Кори Уебстър приключи с 22 за новозеландците.

Шампионът на Африка Ангола нямаше проблеми в първата си среща от Мондиал 2014 и надигра по убедителен начин Южна Корея с 80:69 в мач от група Д..Олимпио Сиприано и Яник Морейра вкараха по 16 точки за победителите, докато Едуардо Мингас остана с 14. Сунхюнг Ким бе най-резултатен за Корея с 15 точки.