Челси смаза Евертън на „Гудисън Парк“ в мач с 9 гола

21:34, 30 авг 2014, Автор: , Преглеждания:55

Челси разби Евертън

Отборът на Челси продължава да впечатлява от началото на сезона във Висшата лига, след като надигра с 6-3 тима на Евертън в дербито на третия кръг, играно на „Гудисън Парк“.

Срещата започна изключително силно за лондончани, които вкараха два гола в първите три минути. Още в 36-ата секунда Сеск Фабрегас даде прекрасен извеждащ пас към Диего Коща, който с изстрел между краката на Тим Хауърд намери мрежата. Това е трети пореден гол на испанския национал от началото на сезона. Само две минути след това Рамирес пусна прекрасно подаване към Бранислав Иванович, който от десетина метра не пропусна – 2-0. Тук, обаче, останаха съмнения за засада на сърбина.

В края на първото полувреме „карамелите“ намалиха пасива си, след като Кевин Миралас стреля с глава от точката на дузпата след чудесно центриране на Шеймъс Коулмън от десния фланг. В средата на втората част Еден Азар направи страхотен пробив по лявото крило, стигна до аутлинията и опита центриране, но топката рикошира в крака на Коулмън и излъга Хауърд – 3-1 за Челси. Само две минути по-късно Ейдън МакГийди направи хубав рейд през центъра и даде прекрасен пас към Стивън Нейсмит, който с диагонален изстрел по земя матира Куртоа – 2-3.

В 74-ата минута гостите върнаха преднината си, след като Неманя Матич се разписа с чудесен шут от дъгата на пеналта, намирайки долния ляв ъгъл на Хауърд. Две по-късно Лейтън Бейнс центрира от десния фланг и дебютантът Самуел Ето’О наказа бившите си съотборници, стреляйки точно с глава за 3-4. Минута по-късно отлична атака на Челси завърши с пас на Матич към Рамирес, който с техничен удар доведе нещата до 5-3. В последната минута Диего Коща вкара второто си попадение в мача и оформи крайното 6-3.

След този успех Челси е лидер в класирането с девет точки, с колкото е и Суонси. Евертън е с едва два пункта и заема 16-а позиция.