Вожняцки елиминира Шарапова след трисетова битка

Публикувано в: WTA, Избрано, Тенис
23:24, 31 авг 2014, Автор: , Преглеждания:48

Каролин Вожняцки

Каролин Вожняцки срещу Сара Ерани е първият четвъртфинал при дамите на Откритото първенство на САЩ по тенис.

Красивата датчанка елиминира поставената под номер 5 Мария Шарапова след успех в три сета с 64 26 62.

Срещата започна отлично за Вожняцки, която поведе с 2-0 в първия сет, но в петия гейм рускинята върна пробива, а след това спаси четири брейкпойнта и изравни за 3-3. В края на сета – в десетия гейм, Маша сервираше за оставане в сета, но допусна втори пробив и загуби с 4-6.

Във втората част приятелката на Григор Димитров дръпна с 4-0 след два поредни брейка и задържа преднината си за 6-2. В четвъртия гейм на решителния трети сет Каро направи пробив на нула и дръпна с 3-1. След това датчанката затвърди брейка и увеличи преднината си. Срещата завърши с нов пробив в актива на Вожняцки, която достигна до четвъртфиналите след 6-2 в последната част и общо два часа и 39 минути игра.

По-рано днес Ерани стана първата четвъртфиналистка след успех в три сета над хърватката Миряна Лучич-Барони – 63 26 60.