Динамо и Зенит бият като гости, Манолев с 90 минути

Публикувано в: Българи в чужбина, Русия, Футбол Свят
22:49, 31 авг 2014, Автор: , Преглеждания:174

Станислав Манолев

Отборът на Динамо Москва се наложи с 2-0 при визитата си на Краснодар в последната среща от шестия кръг на руската Премиер лига. Българският национал Станислав Манолев изигра цял мач за столичани, докато за домакините с 90 минути се отчете ексзвездата на Левски Жоазиньо.

Гостите поведоха в 35-ата минута след перфектно изпълнен фаул от Матийо Валбуена, а в началото на второто полувреме еквадорският национал Кристинн Нобоа оформи крайния резултат след пас на Александър Кокорин. От 67-ата минута Динамо игра с човек по-малко след втори жълт картон на Артур Юсупов.

След този успех Динамо се изкачи на второ място в класирането с 15 точки, а Краснодар допусна първо поражение и се намира на седма позиция с 11 пункта.

Лидерът Зенит има пълен актив от 18 точки, след като записа шеста поредна победа – 1-0 при визитата си на Локомотив Москва. Единственият гол за питерци реализира новото попълнение Хави Гарсия, който се разписа след час игра.

Бившият български национал Благой Георгиев изигра цял мач за Рубин Казан при равенството 1-1 срещу Уфа. Максим Канунников даде преднина на домакините в края на първото полувреме, но ексиграчът на ЦСКА Марсиньо донесе точката на гостите с гол в 95-ата минута.